Artykuły

Pokrowce na samochody – 4 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

Brak garażu nie oznacza, że nasz samochód musi być narażony na działanie warunków atmosferycznych. Pokrowce na samochody sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem, chroniąc auto przed szkodliwymi warunkami.

Pokrowiec na samochód przyda się o każdej porze roku. Zimą będzie chronić przed śniegiem i mrozem, a latem przed nagrzewaniem się samochodu wewnątrz. Aby pokrowiec spełnił swoje funkcje, trzeba zwrócić uwagę na jego jakość i wybrać taki, który będzie dobrze dopasowany do modelu auta.

Przed czym chronią pokrowce na samochody?

Nawet jeśli nie posiadamy garażu, możemy ochronić samochód przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Pokrowce na samochody zapewniają ochronę przez cały rok i w każdych warunkach. To przede wszystkim ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Latem pokrowiec chroni przed promieniowaniem UV i zmniejsza nagrzewanie się wnętrza samochodu. Zimą uchroni auto przed śniegiem i szronem, dzięki czemu będziemy mieli mniej odśnieżania przed wyruszeniem w drogę. Pokrowce na samochody zapewniają też ochronę przed ptasimi odchodami oraz sokami z drzew i żywicą. Sprawiają też, że auto jest mniej narażone na kurz, rdzę i matowienie lakieru. Warto zwrócić uwagę, aby materiał, z którego został wykonany pokrowiec przepuszczał parę wodną, czyli był oddychający. Eliminuje to ryzyko skraplania się pary pod pokrowcem, co miałoby negatywny wpływ na karoserię.

Czym powinny charakteryzować się plandeki na samochody?

Jeśli zależy nam na dobrej ochronie auta, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość pokrowca. Dobry produkt nie rozpadnie się po jednym sezonie, tylko bez problemu przetrwa kilka lat. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z jakiego są wykonane pokrowce na samochody. Wysokogatunkowy materiał składający się z 3 warstw, który jest miękki, a zarazem mocny, to duży atut plandeki na samochody. Nie przepuszcza łatwo wody, a jednocześnie oddycha i nie rysuje karoserii. Jest też odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Warto też zwrócić uwagę, czy pokrowiec posiada dodatkowy stabilizator UV, która przedłuża jego trwałość. Bardzo istotne znaczenie ma też rozmiar pokrowca. Musi on być dobrze dopasowany i osłaniać cały samochód. Wtedy najlepiej spełni swoje zadanie. Profesjonalne pokrowce są dopasowane do konkretnych modeli samochodów, dzięki czemu przy zakupie nie będziemy się musieli zastanawiać, który idealnie sprawdzi się w przypadku naszego auta.

Bezpieczny sposób na zabezpieczenie samochodu

Dobrej jakości pokrowce to bezpieczny sposób na zabezpieczenie samochodu. Dzięki najnowszej technologii nie wpływają one niekorzystnie na stan lakieru. Ich delikatna wewnętrzna warstwa zapobiega zarysowaniu karoserii, co sprawia, że można ich używać bez obaw. Plandeki na samochody występują w wielu rozmiarach, a także uwzględniają typ nadwozia pojazdu. Dzięki temu bez problemu wybierzesz pokrowiec, który idealnie dopasuje się do samochodu i zakryje go aż za progi. Sprawi to, że plandeka nie będzie się zsuwać nawet przy dużym wietrze. Duże znaczenie ma w tym przypadku również mocowanie pokrowca, które musi być solidne. Dlatego warto zwrócić uwagę, aby pokrowiec na samochód był mocowany mocnymi gumami ściągającymi, które są zakończone szlufkami. Często mamy możliwość dopasowania plandeki do swoich potrzeb i zamówić doszycie dodatkowego pasa mocującego. Z kolei pokrowce na kempingi można wykonać na zamówienie pod konkretne wymiary. To wszystko sprawia, że wybór idealnego pokrowca jest szybkim i prostym zadaniem.

Pokrowce na kempingi sprawdzą się w każdych warunkach

Nie tylko samochody osobowe mogą być chronione dzięki pokrowcom. Również inne typy pojazdów można zabezpieczać w ten sposób. Pokrowce na kempingi sprawdzają się w każdym warunkach i są idealnie dopasowane. Warto zwrócić uwagę, aby dany produkt był wykonany z wysokogatunkowego materiału. Powinien on składać się z kilku warstw i być jednocześnie miękki oraz mocny. Powinien być wodoodporny i wodoszczelny, a jednocześnie przepuszczający parę, czyli oddychający. Nie może też rysować karoserii. Pokrowiec na kamper z otwieranym bokiem ułatwia dostęp do wnętrza pojazdu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwala dostać się do środka nawet przy założonym pokrowcu. Jest on zapinany na zamki błyskawiczne, dzięki czemu obsługa jest łatwa i szybka. Zamki są dwustronnie kryte, a osłona wewnętrzna chroni karoserię przed bezpośrednim kontaktem z zamkami, dzięki czemu nie ma ryzyka powstania zarysowań. Zamki są też w ten sposób chronione przed przymarzaniem. Pokrowce na kempingi są dostępne w wielu rozmiarach i uwzględniają kształt nadwozia, dzięki czemu łatwo dopasować je do swojej przyczepy kempingowej. Dostępne są również pokrowce na dyszel, które ułatwiają ochronę zaczepu. Do kampera można też dobrać matę termoizolacyjną zewnętrzną, która chroni przed przegrzaniem w upalne dni, a zimą przed oblodzeniem.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button