NowościArtykuły

Testy nowej Klasy B z Duda-Cars

Nowy Mercedes Klasy B odpowiada na oczekiwania wszystkich, którzy poszukują stylowego i niebanalnego minivana gwarantującego topowe osiągi. Przez cały marzec w kilku miastach w Polsce (m.in. w Poznaniu, Wrocławiu i Lesznie) Mercedes-Benz Duda-Cars zapraszał wszystkie chętne osoby do testowania nowej Klasy B – organizowane przez nas przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i z pewnością pozwoliło odkryć zarówno te najbardziej oczywiste, jak i nieco mniej eksponowane zalety nowej Klasy B.

Nowa Klasa B – stylowy minivan od Mercedesa

Czas pędzi nieubłaganie – to już trzecia generacja Klasy B. Nowy model z wyglądu bardziej upodobnił się do aut kompaktowych, nieco mniej przypominając już typowego minivana. Nie zmieniły się jednak jego główne cechy – odświeżona Klasa B wciąż pozostaje pojemnym, praktycznym i niezwykle wygodnym rodzinnym samochodem. W stosunku do poprzednika nowy model zyskał wydłużony rozstaw osi, lekko obniżony dach oraz większą ofertę dedykowanych obręczy – od 16 do 19 cali. Mimo wizualnego „spłaszczenia” nowa Klasa B jest bardziej przestronna od poprzednika, co sprawia, że podróżuje się nią jeszcze bardziej komfortowo. Auto wyposażone jest w moduł sterowania głowowego „Hej, Mercedes” oraz system multimedialny MBUX, który dostarczy wszystkich niezbędnych informacji na temat eksploatacji pojazdu, informacji i rozrywki w trakcie jazdy.

Tak testowaliście nową Klasę B z Mercedes-Benz Duda-Cars

Nic dziwnego, że możliwość przetestowania wszystkich parametrów nowej Klasy B spotkała się z dużym zainteresowaniem w trakcie dni testowych. Nową Klasę B można było sprawdzić podczas wydarzeń organizowanych m.in.:

 • w sobotę, 2 marca na terenie Rodzinka Parku Rozrywki w Poznaniu, gdzie oprócz jazdy testowej można było oddać się rodzinnym szaleństwom w parku zabaw,
 • w sobotę, 16 marca w Parku Rekreacyjno-sportowym fairPlayce, oferującym godzinę darmowego fitnessu na hasło: „Nie czekaj, testuj”,
 • w niedzielę, 24 marca na terenie kompleksu rekreacyjnego Tarnowskie Termy w Tarnowie Podgórnym,
 • w sobotę, 30 marca na obiektach Akademii Piłkarskiej Red Box, gdzie profesjonalni trenerzy zajmowali się najmłodszymi, by ich rodzice mogli poznawać wszystkie atuty nowej Klasy B.

Wysoka frekwencja podczas wszystkich wydarzeń oraz spore zainteresowanie nową Klasą B z pewnością przełożą się na wzrost sprzedaży odświeżonego modelu, który podczas jazd testowych zachwycał użytkowników nie tylko nowoczesnym sportowym designem, ale również bogatym, komfortowym wyposażeniem. Odświeżony kokpit, pełen multimediów i innowacyjnych rozwiązań do tej pory znanych z Klasy S oraz pozostałych topowych modeli Mercedesa, takich jak intuicyjny asystent pasa ruchu czy system DISTRONIC, to funkcjonalności, które nie tylko ułatwiają prowadzenie auta w każdych warunkach, ale również wymiernie zwiększają stopień bezpieczeństwa, co dla większości użytkowników testujących nową Klasę B pod kątem wspólnych, rodzinnych podróży miało znaczenie priorytetowe.

Bogata gama jednostek napędowych w nowej Klasie B

Uczestnikom jazd próbnych przypadł do gustu również szeroki wybór dostępnych w sprzedaży jednostek napędowych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że na polskim rynku nowa Klasa B pojawiła się w wersjach ze zmodernizowanymi silnikami, a bogata gama obejmuje 3 jednostki wysokoprężne oraz 5 benzynowych. Co ciekawe, prawie każdy z silników współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Dostępne jednostki benzynowe to:

 • B 160 (109 KM, moment obrotowy 180 Nm), skrzynia biegów manualna,
 • B 180 (136 KM, moment obrotowy 200 Nm), skrzynia biegow manualna lub 7G-DCT,
 • B 200 (163 KM, moment obrotowy 250 Nm), skrzynia biegów manualna lub 7G-DCT,
 • B 220 (190 KM, moment obrotowy 300 Nm), skrzynia biegow 7G-DCT,
 • B 250 (224 KM, moment obrotowy 350 Nm), skrzynia biegow 7G-DCT.

Silniki wysokoprężne:

 • B 180 d (116 KM, 260 Nm), skrzynia biegów 7G-DCT,
 • B 200 d (150 KM, 320 Nm), skrzynia biegów 8G-DCT,
 • B 220 d (190 KM, 400 Nm), skrzynia biegów 8G-DCT.

Nowa Klasa B dostępna jest w ofercie autoryzowanego dealera Mercedes-Benz – Duda Cars. Umów się na jazdę próbną i poznaj wszystkie atuty nowej wersji kompaktowego minivana, który nie zawiedzie Cię w najbardziej niespodziewanych sytuacjach.

Materiał zewnętrzny

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button