ArtykułyNowości

Przenośne ładowarki samochodów elektrycznych Zencar od Milivolt

Ładowanie samochodu elektrycznego w domowych warunkach nie musi być źródłem problemów. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią ładowarkę.

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły 2136 rejestracji nowych samochodów elektrycznych w Polsce. W porównaniu z analogicznym okresem 2019, jest to wzrost prawie o połowę. Co ważne, wiele wskazuje na to, że rosnącej popularności e-samochodów nie powstrzyma koronawirusowy kryzys. Auta z tradycyjnym napędem zaliczyły spektakularny spadek (w skali Europy to aż o 98 procent rejestracji mniej), a według badania przeprowadzonego na zlecenie Volkswagena, połowa Polaków rozważa zakup „elektryka”.

Zwolenników tego rozwiązania stale przybywa, zaś jego przeciwnikom ubywa argumentów. Jeden z tych, których używają najczęściej, dotyczy rzekomych problemów z ładowaniem samochodów elektrycznych. Ten jednak okazuje się zupełnie niesłuszny. W przestrzeni publicznej przybywa stacji ładowania, a na rynku bez problemu znajdziemy wydajne ładowarki pozwalające na uzupełnienie akumulatora w domowych warunkach.

Zencar od Milivolt. Bezpieczne i wygodne ładowanie

Ładowarka Zencar od firmy Milivolt to dobry dowód na to, że nawet w domu ładowanie samochodu elektrycznego może być proste i bezpieczne. Z pozoru przypomina zwykły kabel z umieszczonym na nim panelem. W rzeczywistości jednak skrywa zaawansowane rozwiązania technologiczne – sterownik ładowania, czytnik kart RFID oraz specjalnie dobrane zabezpieczenia.

W obudowie producent umieścił wyświetlacz LCD, dzięki któremu ładowarka informuje użytkownika o czasie i mocy ładowania, ilości pobranej energii, statusie ładowania oraz temperaturze pracy. Na ekranie znajdziemy także ostrzeżenia, a o przebiegu ładowania informują także wbudowane w obudowę diody. Przewód łączący źródło prądu z samochodem ma długość 5 metrów z lekkiego i zapewniającego elastyczność oraz wytrzymałość materiału.

Zencar od Milivolt. Jak bezpiecznie używać ładowarki?

Uruchomić ładowarkę można za pomocą dotykowe przycisku lub karty RFID. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje dwa breloczki z tymi kartami. Urządzenie może też zmienić moc ładowania w zakresie od 1,4 do 11 kW. W tym celu wystarczy dwukrotnie nacisnąć ekran w miejscu, w którym znajduje się przycisk dotykowy. Zencar zapamięta ustawienia i przy kolejnym włączeniu będzie ładować auto według wcześniejszych ustawień.

Producent pomyślał też o kierowcach rozliczających się z dostawcą energii według planu dwutaryfowego. Wyposażył ładowarkę w opcję opóźnionego uruchomienia. Musimy tylko przyłożyć kartę RFID odpowiednią ilość razy, by opóźnić rozpoczęcie ładowania o 2, 4 lub 6 godzin. Więcej informacji na temat ładowarki dostępnych jest na stronie www.milivolt.pl.

Zencar od Milivolt. Z jakimi autami jest kompatybilna?

Ładowarka Zencar podłączana jest do samochodu wtyczką typu 2. Dzięki temu można ładować nią większość elektrycznych samochodów dostępnych na polskim rynku. Wśród modeli, z którymi jest kompatybilna, znajdziemy między innymi:

  • Renault Zoe;
  • Smart Electric Drive;
  • BMW 225e, 328e, 330e i 40e;
  • BMW i3 i i8;
  • Smart Electric Drive;
  • Mercedes B Class Electric, C350e PHEV, GLE 500e, S500 PHEV, SLS EV i Vito E-Cell;
  • Tesla Model 3, Model S i Model X;
  • Nissan Leaf 2018;
  • Volvo V60 PHEV i XC90 PHEV;
  • VW e-Golf i VW e-up!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button