Kalkulatory
Popularne

Kalkulator leasingowy samochodów osobowych

Sprawdź czy opłaca się leasing aut osobowych. Najlepszy kalkulator leasingowy

Najważniejsze
  • Czy opłaca się leasing aut osoobwych
  • Kalkulator rat leasingowych
  • Leasing dla firm
  • Sprawdź leasing

Poniższy kalkulator leasingu samochodu osobowego oblicza przybliżoną wartość marży oraz wysokość raty leasingowej.

Jeśli poszukujesz nowego samochodu osobowego w dowolnym celu, prywatnie lub  w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, to z pewnością najważniejszym dla Ciebie pytaniem będzie: Ile będę płacił miesięcznie raty leasingowej? Przed udaniem się do leasingodawcy warto sprawdzić jaki okres leasingu oraz jaki % opłaty wstępnej oraz ewentualnego wykupu, będzie najkorzystniejszy w Twoim przypadku.  Dlatego też przygotowaliśmy dokładny kalkulator leasingu, dzięki któremu będzie można wstępnie oszacować zarówno wysokość raty leasingowej, jak i pozostałe koszty związane z nabyciem samochodu za pomocą tej popularnej formy finansowania.

Szukasz samochodu prywatnie lub do firmy? Sprawdź nasze samochody Samochody DOSTĘPNE OD RĘKI

Kalkulacja kalkulatora leasingowego uwzględnia aktualny WIBOR.  Kalkulator ma charakter wyłącznie orientacyjny. Wysokość rat u poszczególnych firm leasingowych może nieznacznie różnić się od naszych szacunkowych obliczeń.

Leasing samochodu używanego

W leasing wziąć można nie tylko samochody nowe, ale również używane. Jak bardzo stare auta można finansować za pomocą leasingu? Najczęściej będą to auta do 5 lat, ale na rynku są firmy leasingowe, które finansują również zakup auta 8-letniego.

Szukając leasingu samochodu używanego, należy mieć na uwadze, że będzie on droższy niż leasing nowego samochodu. W tym przypadku na wysokość odsetek leasingowych wpływ będzie miała większe ryzyko po stronie leasingodawcy. Zwiększone ryzyko, spowodowane najczęściej szkodową historią aut używanych, gorszym stanem technicznym, serwisowaniem aut oraz ich pochodzeniem, będzie powodowało wyższe koszty leasingu.

Leasing auta używanego będzie najczęściej wiązał się z większym udziałem kupującego, tzn. wyższą wpłatą początkową. Istotne jest również to, że bardzo liczy się wiek auta na zakończenie umowy leasingu. Auto nie może być starsze niż 10 lat. To oznacza, że jeśli będziemy leasingować auto 8-letnie, to okres leasingu nie będzie mógł być dłuższy niż 2 lata.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button