Artykuły

Jazda testowa Suzuki – gdzie warto się na nią umówić?

Przed zakupem fabrycznie nowego samochodu wertujemy dziesiątki testów, recenzji, opinii i artykułów eksperckich. W końcu mamy już wstępnie wybranego faworyta. Trudno jednak byłoby sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś wydaje niemałe przecież pieniądze na samochód, którym nigdy wcześniej nie jeździł. Dlatego warto skorzystać z możliwości odbycia jazdy testowej. Oferują ją wszyscy dilerzy danych marek motoryzacyjnych, jednak wybierając konkretne miejsce warto się kierować kilkoma kryteriami.

Sprawdź dostępność samochodów testowych

Od tego zawsze warto zacząć, ponieważ niestety nie jest tak, że każdy dealer danej marki dysponuje obszernym parkiem samochodów testowych. Może się okazać, że salon w Twojej miejscowości czy w bliskiej okolicy po prostu nie ma auta, które chciałbyś przetestować lub nie jest ono w takiej wersji silnikowej, jaka Cię interesuje. Co wtedy?

Na pewno nie ma sensu iść na kompromis i tracić czasu na testowanie auta, którego i tak nie kupisz. W takiej sytuacji skontaktuj się z dealerem, który gwarantuje sporą dostępność samochodów testowych w różnych wersjach napędu i wyposażenia. Pod tym względem na górnośląskim rynku wyróżnia się MM Cars – autoryzowany dealer Suzuki w Katowicach.

Umów się w terminie, który jest dogodny dla Ciebie

Tak, dla Ciebie, a nie dla sprzedawcy. Ważne jest, abyś mógł odbyć jazdę testową bez pośpiechu i ciągłego myślenia o wszystkim, tylko nie o samochodzie, który zamierzasz kupić. Rezerwacja dogodnego terminu odbycia jazdy testowej jest ściśle uzależniona od dostępności samochodów w parku danego dealera, co stanowi kolejny argument przemawiający za tym, aby wybrać duży salon – niekoniecznie znajdujący się w Twoim miejscu zamieszkania.

Zarezerwuj sobie jak najwięcej czasu z testowanym samochodem

Umawiając się na jazdę testową Suzuki koniecznie poinformuj sprzedawcę, że chcesz mieć samochód do dyspozycji np. przez minimum godzinę. To czas, który powinien wystarczyć na wstępne ocenienie auta, przypasowanie się do niego oraz sprawdzenie układu napędowego w różnych warunkach drogowych – tak w mieście, jak i na obwodnicy, autostradzie etc.

Krótka przejażdżka nie będzie miarodajna, ponieważ więcej będzie w tym emocji niż rzetelnej oceny. Zabraknie Ci czasu, aby np. zapakować bagażnik i sprawdzić, czy pomieści rodzinne bagaże na wakacyjny wyjazd lub dziecięcy wózek. Nie zdążysz też przetestować wszystkich elementów wyposażenia.

Właśnie dlatego umów się na jazdę próbną Suzuki w tym salonie dealerskim, który nie będzie widzieć problemu w udostępnieniu Ci samochodu na nieco dłuższy czas.

Jeśli chcesz mieć pewność, że jazda testowa Suzuki rzeczywiście ułatwi Ci podjęcie dobrej decyzji zakupowej, to niczego nie zostawiaj przypadkowi i kieruj się zasadami opisanymi w naszym poradniku. Nie spiesz się z wyborem, daj sobie czas na dokładne przemyślenia, nie wahaj się też przed poproszeniem dealera o udostępnienie Ci różnych modeli danej marki mieszczących się w Twoim budżecie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button