Artykuły

Auto na chwilę albo dłużej

Wynajem samochodów – w niektórych przypadkach – może stać się alternatywą dla ich kupna. Obecnie, zwłaszcza w dużych miastach, przy narastających problemach z parkowaniem auta w centrum, czy jeździe w godzinach szczytu, warto się zastanowić, czy nie postawić na wynajem. Zarówno ten krótkotrwały – przy pomocy różnego rodzaju aplikacji –na minuty, jak i opcja wypożyczania samochodów ciężarowych, czy osobowych na pewien czas, zyskują sobie coraz więcej zwolenników i zwolenniczek.

Stolica i jej oferta

Wynajem samochodów Warszawa? Czemu nie – wystarczy tylko zajrzeć do zasobów sieciowych, by stwierdzić, że to żaden problem. Jedną z ciekawszych propozycji wynajmu różnych aut, jest – mająca swą siedzibę w Warszawie – firma Dolcar. W jej stale rozbudowywanej ofercie znajdziemy ponad pięćset samochodów do wynajęcia. Wypożyczalnia działa nad Wisłą od 2012 roku i cały czas robi to na najwyższym poziomie. Samochody mogą u nich wypożyczyć zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Wszystkie auta mają niezbędne papiery, ubezpieczenia i przeglądy techniczne. Wchodzimy na stronę wypożyczalni, zapoznajemy się z propozycjami, którymi – praktycznie od zaraz – możemy się poruszać.

Wynajem ma sens

Wypożyczalnia przewidziała różne potrzeby swoich klientów i klientek, a więc można tu skorzystać zarówno z wynajmu aut osobowych, jak i ciężarowych, w tym, np. samochodów chłodni. Wynajem może się odbyć w trybie krótko-, średnio- albo długookresowym. Oczywiście obejmuje on tylko wynajem samochodu – o osobę prowadzącą auto trzeba się postarać we własnym zakresie. Zasada wynajmu jest prosta – im dłużej on  trwa, tym bardziej się opłaca. Samochody można wypożyczyć na okres do jednego miesiąca, aż po kilkadziesiąt miesięcy. Kwotę wynajmu w przypadku długich wypożyczeń można negocjować. Wynajem samochodów w Warszawie nigdy nie był tak prosty.

Sporo zalet, brak wad

Jedną z wielkich zalet wypożyczania samochodów jest to, że nie musimy się martwić ani ubezpieczeniem, ani ogumieniem, przeglądami technicznymi, czy obsługą administracyjną całości usługi. W przypadku awarii firma wypożyczająca podstawi nam nowe auto na wyznaczone przez nas miejsce na terenie Warszawy. Ubezpieczenie Assistance 24/7 działa zaś na terenie całej Polski. Warto więc rozpatrzeć taką możliwość skorzystania z samochodu w przyszłości, zwłaszcza jeśli wpadamy do stolicy tylko na kilka dni. Współpraca z najlepszymi powinna dać wspaniałe efekty w niedalekiej przyszłości.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button