ArtykułyTechnika samochodowa

Jakie zawieszenie gwintowane wybrać?

Motoryzacja to dla wielu osób niezwykle ciekawy temat, wielu ludzi pasjonuje się starymi zabytkowymi samochodami, które teraz najczęściej można spotkać w muzeum niż na ulicy. Motoryzacja odnosi się do samochodów, ale także motocykli. Fani samochodów, a także osoby biorące udział w różnego typu rajdach bardzo często modyfikują swoje pojazdy, w ten sposób polepszają jego osiągi, udoskonalają mechanicznie, a w końcu poprawiają wygląd zewnętrzny. Tuning polega na dołożeniu lub zmianie części samochodowych na inne niż te oryginalne. Stosuje się go w celu polepszenia parametrów technicznych samochodu oraz nadanie mu charakteru.

Czym jest zawieszenie gwintowane?

Zawieszenie gwintowane to rodzaj zwieszenia montowanego w samochodach nowszej generacji. Chodź wcześniej był traktowane jak tuning obecnie jest to standard w drogich samochodach. Zawieszenie gwintowane daje możliwość podniesienia samochodu na żądaną wysokość. Dzięki temu znacząco podnosi się komfort jazdy. Niedawno zawieszenia gwintowane były montowane w samochodach poddawanych tuningowi, natomiast obecnie jest to standard w samochodach klasy premium. Możliwe jest zamontowanie zawieszenia gwintowanego niemal w każdym współczesnym modelu samochodu. Są firmy, które posiadają szeroki wachlarz produktów i każdy z nas z pewnością dobierze coś odpowiedniego zarówno do posiadanego pojazdu, ale też budżetu czy preferencji jezdnych.

Rodzaje zawieszenia gwintowanego:

Firmy, aby sprostać wymaganiom klientów wymyślają coraz to nowsze technologie, dzięki temu zawieszenia są wytrzymalsze, można je dopasować pod dany samochód i klienta. Zazwyczaj decydując się na zawieszenie gwintowane mamy do wyboru trzy opcje:

  • SERIA Comfort oprócz regulacji wysokości auta podczas jazdy odczuwalny jest największy komfort spośród wszystkich serii.
  • SERIA Street jest to opcja dla osób lubiących mieć dwa w jednym, ponieważ seria ta w sobie posiada serię comfort i sport. Zawieszeni jest regulowane i posiada optymalną twardość.
  • SERIA Sport to seria idealna dla osób lubiących szybką, sportową jazdę, zawieszenie jest twarde, a prowadzenie pojazdu bardzo pewne.

Każde zawieszenie gwintowane jest oczywiście dobierane pod indywidualne preferencje klienta i użytkownika samochodu. Dzięki trzem opcjom, dobór wydaje się dość prosty. Jeśli lubisz szybką, pewną jazdę najlepszym wyborem będzie zawieszenie gwintowane z serii Sport, jeśli jednak spokojna jazda sprawia Ci największą przyjemność, a także podróżujesz często w dalekie trasy najlepszy, wyborem będzie zawieszenie gwintowane z serii Comfort lub Street.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button