Artykuły

Wynajem samochodów dla firm — na czym polega i o jakich zasadach musimy pamiętać?

Nie bez powodu w ostatnich latach wynajem samochodów dla firm cieszy się coraz większą popularnością. Okazuje się między innymi niezwykle ciekawą alternatywą dla leasingu w przypadku przedsiębiorców, którzy nie chcą decydować się na późniejszy wykup samochodu. Ponadto przemyślany wynajem zapewnia nam wygodę w zarządzaniu flotą, a także pozwala znacząco zmniejszyć wydatki przeznaczone na outsourcing pojazdów służbowych. To sprawia, że chętnie korzystają z niego właściciele zarówno mniejszych, jak i większych firm. Warto dowiedzieć się, na czym polega wynajem samochodów dla firm, a także poznać jego najważniejsze zalety i zdecydować, czy takie rozwiązanie odpowiada naszym potrzebom.

Zasady wynajmu samochodów dla firm – czym różnią się od leasingu?

Przedsiębiorcy, którzy wybierają wynajem samochodów dla firm, często zwracają uwagę na niższe raty. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku leasingu na początku płacimy również za przyszły wykup samochodu, na który nie wszystkie osoby mające własną działalność chciałyby się zdecydować. Z tego też powodu musimy liczyć się z większymi comiesięcznymi kosztami, które mogą nadwyrężyć budżet przedsiębiorcy. Ponadto po naszej stronie pozostają wydatki związane z ubezpieczeniem pojazdu oraz jego codziennym utrzymaniem. Z tego też powodu wypożyczalnie samochodów, takie jak Traficar, oferują przedsiębiorcom outsourcing pojazdów służbowych, który wiąże się z łatwiejszą dostępnością i brakiem długoterminowych zobowiązań.

Wynajem samochodów dla firm oznacza przede wszystkim wygodę. Okazuje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort i chciałyby zyskać możliwość korzystania z samochodu, który po podpisaniu umowy jest od razu gotowy do jazdy. Warto przy tym wspomnieć, że możemy zdecydować się zarówno na wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy, ponadto coraz więcej firm oferuje również wynajem średnioterminowy. Dzięki temu możemy z łatwością dopasować czas trwania umowy do naszych potrzeb i planów rozwojowych przedsiębiorstwa. Bardzo często bowiem okazuje się, że z samochodów służbowych intensywnie korzystamy przez krótki czas, kiedy pojawia się kilka różnych delegacji czy konieczność spotkań z klientami w innym miejscu niż biuro.

Wynajem samochodów dla firm — na czym polega i o jakich zasadach musimy pamiętać? 2

Co zyskujemy, decydując się na wynajem samochodów dla firm?

Postanawiając skorzystać z oferty wynajmu samochodów dla firm, nie musimy między innymi martwić się o czasochłonne dopełnianie wszystkich formalności. Umowa zawierana z wypożyczalnią jest przejrzysta i opiera się na prostych zasadach. Ponadto firma oferująca outsourcing pojazdów służbowych zapewnia nam pełne ubezpieczenie, które zawiera się w comiesięcznej opłacie i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi wydatkami. Warto przy tym wspomnieć o licznych udogodnieniach, takich jak możliwość korzystania ze sprawnego, nowego samochodu czy łatwiejsze zarządzanie flotą pojazdów za pomocą specjalnego panelu administracyjnego. Łatwy dostęp do tego typu rozwiązań zapewnia Traficar, który z myślą o małych i większych firmach stworzył ofertę odpowiadającą potrzebom różnych przedsiębiorców.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button