Artykuły

Zalety zakupów na aukcjach aut poleasingowych

Kupno auta poleasingowego to w wielu sytuacjach najkorzystniejsze rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno firmy, jak i klienci prywatni. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o to, czy auto było na bieżąco naprawiane oraz jaki jest jego rzeczywisty przebieg.

Kolejną zaletą kupowania auta poleasingowego jest to, że można skorzystać z gotowych baz ogłoszeń, za które odpowiadają doświadczeni pośrednicy. W jednym miejscu znajdziesz więc samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz inne pojazdy, które mogą cię zainteresować.

Samochód poleasingowy – co to znaczy?

Jeżeli do tej pory nie rozważałeś zakupu samochodu poleasingowego, możesz zastanawiać się, co oznacza takie określenie. Tego typu auto zalicza się do majątku firmy leasingowej, która udostępniała go swoim klientom (najczęściej firmom) w ramach kilkunastomiesięcznej lub kilkuletniej umowy. Na koniec takiej umowy klient ma możliwość odkupienia samochodu lub wybrania nowego. Wówczas firma leasingowa wystawia auto na sprzedaż. Większość samochodów tego typu była używana krócej niż cztery lata. Przez cały okres eksploatowania pojazdu był on serwisowany w autoryzowanych punktach, co przekłada się na pewność, że ewentualne naprawy były wykonywane przez specjalistów.

Różnice między samochodami poleasingowymi a samochodami z komisu

Niektórzy klienci mylą samochody poleasingowe z autami dostępnymi w komisach samochodowych. Różnica jednak jest ogromna. Przede wszystkim auta pochodzące z leasingu to pojazdy zadbane, prawidłowo serwisowane i mające udokumentowany przebieg. W przypadku aut sprzedawanych w popularnych komisach sprzedawca może obiecać potencjalnemu klientowi wszystko, a nigdy nie będzie się miało pewności, że te obietnice mają jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości. Wybór auta poleasingowego jest więc o wiele bezpieczniejszy, szczególnie jeżeli ktoś się nie zna na samochodach i nie ma zaprzyjaźnionego mechanika, który dokładnie sprawdziłyby stan techniczny pojazdu przed podpisaniem umowy sprzedaż.y

Czy zakup samochodu dostawczego poleasingowego jest opłacalny?

Ceny takich pojazdów mogą zaskakiwać swoją atrakcyjnością, co widać również w segmencie aut dostawczych. Niektóre pojazdy można kupić od 20% do 30% taniej niż w przypadku ofert wystawianych bezpośrednio przez firmy lub klientów prywatnych. Dodając do tego gwarancję rzetelnego wykonywania przeglądów serwisowych oraz regularnego usuwania wszelkich usterek, wybór dostawczego auta poleasingowego z oferty https://cararena.pl/aukcje/samochody-dostawcze wydaje się oczywisty.

Samochody dostawcze poleasingowe – jaki model wybrać i gdzie kupić?

W kwestii modelu wszystko zależy od tego, czego oczekuje klient. Dla niektórych osób najważniejsze będzie to, aby nowe auto było pojemne i pozwoliło przewieść wiele rzeczy lub osób. Inni natomiast nie zwracają na to szczególnej uwagi i skupiają się tylko na tym, aby samochód mało palił i był tani w utrzymaniu. Najlepiej więc zacząć od określenia, czego potrzebuje się od auta. W razie problemów ze znalezieniem takiego modelu na aukcjach samochodów poleasingowych można skontaktować się z pracownikiem portalu z aukcjami, a ten postara się doradzić coś, co spełni oczekiwania klienta. Wielu informacji na temat aktualnie dostępnych pojazdów dostarczą szczegółowe opisy, w których zawarto wszystkie istotne informacje o stanie technicznym, przebiegu i innych rzeczach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button