Artykuły

Alkomaty do 300 zł – jaki wybrać?

Badanie stanu trzeźwości przy pomocy alkomatu pozwala sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przez osobę poddaną takiej czynności.

Często badanie alkomatem wykorzystywane jest przez służby mundurowe do kontrolowania kierowców, czy przypadkiem nie wsiedli za kółko “na podwójnym gazie”, może też zostać wykorzystany w zakładzie pracy, aby sprawdzić, czy pracownik, co do którego mamy podejrzenia wynikające z odpowiednich podstaw, nie realizuje swoich obowiązków pod wpływem alkoholu.

Nie są to jednak jedyne zastosowania tego urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ alkomat może kupić każda osoba, która chce posiadać taki sprzęt. Dzięki temu zyskuje ona możliwość przebadania swojego stanu trzeźwości np. przed ruszeniem w trasę samochodem. To bardzo przydatne, zwłaszcza w sytuacjach, w których wiemy, że dzień wcześniej spożywaliśmy alkohol. Osobisty alkomat może więc bardzo nam pomóc.

Wiele osób, które wcześniej nie miało do czynienia z takim sprzętem, nie chce wydawać na niego ogromnych pieniędzy, co jest całkowicie zrozumiałe. Rozumieją to też producenci, którzy chętnie dodają do swojej oferty rozwiązania, które nabyć może w zasadzie każdy. Aby ułatwić użytkownikom wybór powstała właśnie ta lista, czyli: jaki alkomat do 300 złotych wybrać?

Dobry alkomat do 300 zł

Na tej liście pojawią się najlepsze alkomaty do 300 zł, które można kupić od ręki.

Jako pierwszy można wymienić niewielki i niezwykle poręczny alkomat marki Alcosafe, model AMII ALCOSAFE S4. Waży on niecałe 60 gramów i jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Jego zakres pomiarowy wynosi od zera do czterech promili, co jest całkiem szerokim spektrum. Jest gotowy do użycia w 20 do 40 sekund po uruchomieniu, dzięki czemu nie trzeba dużo czekać.

Sprawdź cenę: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Alkomat-AMII-ALCOSAFE-S4/189

Kolejny dobry alkomat do 300 zł to produkt renomowanej marki XBLITZ. Model ALCONTROL MINI charakteryzuje się bardzo niewielkimi wymiarami i ogromną skutecznością. Producent wyposażył ten sprzęt w precyzyjny sensor elektrochemiczny wykonany z platyny, który wyprodukowany został w Korei. Gwarantuje on bardzo wysoki poziom niezawodności i dokładność pomiaru. Zakres pomiarowy również w tym urządzeniu wynosi od 0 do 4 promili lub od zera do ok. dwóch miligram. Wykonany z trwałych materiałów świetnie nadaje się do wożenia ze sobą w samochodzie na co dzień.

Sprawdź cenę: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Xblitz-Alkomat-AlControl-mini-serwis-24h/63

ALCODIGITAL XS50 to kolejny na naszej liście bardzo dobry alkomat do 300 złotych. Jest niesamowicie prosty w obsłudze – posiada jeden przycisk i działa niezwykle szybko – gotowy do pracy jest już po 10 sekundach, a pobór próbki trwa maksymalnie trzy sekundy! Wysokiej jakości sensor elektrochemiczny zapewnia bardzo dużą precyzję i dokładność wyników. Zakres pomiarowy jest tutaj nieco szerszy niż w przypadku poprzednich urządzeń i wynosi od zera do pięciu promili. Jego niska cena sprawia, że nawet jeśli potrzebujesz alkomatu bardzo rzadko, to nie będzie on zbytnim obciążeniem dla Twojego portfela.

Sprawdź cenę: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/pl/p/Alkomat-AlcoDigital-XS50-made-in-china-kalibracje-w-24h/47

Na rynku dostępny jest także profesjonalny alkomat elektrochemiczny OROMED F11. To urządzenie sprzedawane jest w zestawie z dodatkowymi ustnikami (dla zachowania higieny np. przy użyczaniu alkomatu innym osobom). Jak już sama nazwa wskazuje – sensor, w który został wyposażony ten sprzęt, jest elektrochemiczny, a więc charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją. Zakres pomiarowy wynosi od 0 do 4 promili, co jest w zasadzie standardem. Lekka, niewielka konstrukcja, którą bez problemu można transportować ze sobą niemal wszędzie.

Jak więc widać, wybór jest naprawdę szeroki, tak samo jak wachlarz cen. Z tego względu każdy znajdzie urządzenie, które odpowiada jego potrzebom i możliwościom finansowym.

Gdzie kupić dobry alkomat?

Ze względu na rosnącą popularność tych urządzeń oraz coraz większą świadomość ludzi o niezaprzeczalnych zaletach posiadania ich na własny użytek, na rynku pojawiło się sporo firm, które zajmują się sprzedażą i kalibracją alkomatów. Jedną z największych i najbardziej zaufanych jest Polskie Centrum Kalibracji, w którego ofercie znajdziecie wszystkie przedstawione w tym tekście alkomaty i wiele więcej.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button