Artykuły

Czy wypożyczanie auta może być opłacalne?

Samochody z klasy premium i biznes cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy to m.in. o coraz większych możliwościach finansowych Polaków, co bez wątpienia jest bardzo zadowalającą prognozą na przyszłość. Każdy z nas naturalnie szybko przyzwyczaja się do komfortu, lecz nie zawsze jesteśmy pewni, czy jest on nam niezbędny do życia – zwłaszcza gdy musimy płacić raty leasingowe lub ponosić koszty ubezpieczenia, gdy w rzeczywistości nie korzystamy z pojazdu, które nabyliśmy. W takich momentach ratunkiem może okazać się wypożyczalnia aut luksusowych ze swoją ofertą.

Kiedy wypożyczania auta jest lepszym rozwiązaniem niż zakup?

Wspomnieliśmy wcześniej o tym, że wypożyczenie pojazdu luksusowego jest świetnym wariantem w momencie, w którym stosunkowo rzadko będziesz z niego korzystać. Czy jest sens wydawać 300-400 tysięcy złotych, by auto na przestrzeni 5 lat przejechało zaledwie 30-50 tysięcy kilometrów i straciło ponad 50% swojej wartości? Według nas niekoniecznie. Wypożyczanie samochodów jest także idealnym wariantem na dalszą podróż. Samochody premium na odległe trasy to idealna alternatywa, która gwarantuje wygodę i optymalizację zmęczenia – zarówno pasażerów, jak i kierowców. Nie musisz też zabierać swojego auta, martwiąc się o przebieg czy ew. problemy techniczne.

Większość osób, które dotychczas nie kupowały samodzielnie aut klasy premium i nie miały styczności z tego typu inwestycjami, nie zdają sobie sprawy z ilości dodatkowych kosztów wynikających z ich eksploatacji. Cena katalogowa pojazdu to nie jedyny koszt, który właściciel aut luksusowego ponosi. Trzeba pamiętać również o ubezpieczeniu lub regularnych przeglądach, które nie są objęte wariantem gwarancyjnym. Koszt ubezpieczenia może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, natomiast podstawowy coroczny serwis to ok. kilka tysięcy złotych. Jeśli więc jesteś osobą, która naprawdę nie korzysta dużo z auta i nie traktuje go jako narzędzia, wypożyczalnia aut luksusowych w razie potrzeby jest lepszą alternatywą od zakupu.

Poznaj jakość premium

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych możliwości? Serie M Pakiet lub AMG (i wiele innych od pozostałych producentów) czekają na wyciągnięcie ręki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już za chwilę ruszyć nimi w trasę. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz m.in. na stronie PremiumRental.pl. Gdyby jednak okazało się, że brakuje tam odpowiedzi na Twoje pytania, wystarczy skontaktować się z zespołem specjalistów. Z ich pomocą każda transakcja będzie o wiele prostsza.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button