Artykuły

Wynajem limuzyn nie musi być drogi

Limuzyna to luksus, na który stać tylko wybranych? Niekoniecznie. Nie jest to oczywiście bardzo tania przyjemność, niemniej koszt wynajęcia limuzyny wcale nie jest tak wysoki, jak się to często wydaje. Jak skorzystać z takiej usługi bez konieczności rujnowania swojego budżetu?

Jakie ceny za wynajem?

Średnia stawka za godzinę jazdy limuzyną to około 300 do 600 złotych, wynajem limuzyny z najwyższej półki może kosztować ponad tysiąc złotych za 60 minut. Nierzadko, gdy wynajmuje się limuzynę na dłuższy czas, stawka godzinowa może być nawet o połowę niższa – duża limuzyna na kilkanaście osób kosztuje około 600 zł/1h, ale za pięciogodzinną przejażdżkę płaci się 1500 zł.

W przypadku limuzyny na imprezę koszty wynajmu obniżymy przynosząc własny alkohol. Firma może zadbać o napoje dla pasażerów, ale podstawowa cena nie obejmuje tej usługi i najczęściej alkohole w barku są sporo droższe niż te kupowane osobiście w sklepie – za butelkę szampana czy wódki trzeba dopłacić nawet sto złotych, choć czasami można liczyć na promocyjne stawki.

Jaki samochód?

Oferty wielu firm wynajmujących luksusowe auta, jak na przykład viplimuzyny.com, obejmują bardzo zróżnicowaną flotę, od klasycznych limuzyn po eleganckie vany i SUV-y. Marka ma znaczenie, podobnie jak liczba pasażerów, aczkolwiek w przypadku samochodów wynajmowanych na imprezę im większe auto tym lepiej – wydłużona limuzyna na 10-13 osób jest niewiele droższa od klasycznej limuzyny, ale po podzieleniu kosztów pomiędzy wszystkich uczestników zabawy wychodzi raptem 100-200 złotych za kilkugodzinną przejażdżkę.

Oczywiście, zawsze warto się upewnić, że niższa cena nie idzie w parze z brakiem jakości – bardzo tani koszt najmu może oznaczać auto stare, w niezbyt dobrym stanie technicznym, albo jest to po prostu tylko trochę droższy samochód średniej klasy, a nie prawdziwa limuzyna.

Właśnie dlatego najlepszą i najbezpieczniejszą opcją są doświadczone wypożyczalnie, których flota nie budzi żadnych zastrzeżeń, pasażerowie mogą liczyć na ubezpieczenie w razie nieszczęścia, a kierowcy mają wysokie kwalifikacje.

Limuzyna lepsza niż taksówka?

Taksówki, zwłaszcza w dużych miastach, nie są tanie, szczególnie gdy chodzi o podróż z lotniska albo dworca kolejowego. Limuzyna nie ma taksometru, wynajmuje się ją na godziny, co może być atrakcyjniejszym cenowo rozwiązaniem, nie mówiąc już o tym, że taki podstawiony samochód z szoferem dodaje prestiżu i zapewnia jazdę w bardzo komfortowych warunkach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button