Artykuły

Rękawiczki do jazdy samochodem – podnieś swój komfort

Kiedyś używał ich niemal każdy kierowca, dziś nieco o nich zapomniano. Jednak rękawiczki do jazdy samochodem to nie tylko stylowy, ale i komfortowy gadżet, który z pewnością przyda się wszystkim fanom i fankom motoryzacji.

Zastanawiasz się, czy warto uzupełnić swoją stylizację o rękawiczki dla kierowcy? Jeśli codziennie wsiadasz za kierownicę i spędzasz za nią wiele godzin, z pewnością będziesz zadowolony z zakupu. Jakie rękawiczki samochodowe warto kupić?

1. Rękawiczki do jazdy samochodem – czy warto je kupić?

Zbędny gadżet, a może niezbędny element każdej podróży? Tak naprawdę rękawiczki towarzyszą kierowcom, odkąd pojawiły się samochody. A wybierano je ze względów mocno praktycznych.

Choć z czasem ten zwyczaj odszedł w zapomnienie, również dzisiaj rękawice do prowadzenia samochodu są wyjątkowo praktycznym uzupełnieniem odzieży. Co prawda dłonie nie marzną już od pędu powietrza jak kiedyś, a kierownic nie wykonuje się z drewna, niemniej jednak skórzane rękawice nadal mocno podnoszą komfort jazdy.

Rękawiczki samochodowe ograniczają tarcie dłoni o kierownicę. Dzięki nim jazda staje się mniej męcząca. Skórzane rękawiczki świetnie się sprawdzą przy potliwości dłoni, ponieważ dzięki nim ręce nie będą się ślizgać na kierownicy. Z pewnością przydadzą się również podczas szybkiej jazdy na autostradzie, pozytywnie oddziałując na styl jazdy oraz bezpieczeństwo (nie bez przyczyny kierowcy rajdowi zawsze zakładają męskie rękawiczki).

Nie zapomnijmy również o względach estetycznych – rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej to bardzo stylowy dodatek.

2. Jakie rękawiczki samochodowe wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jakie rękawiczki do jazdy samochodem wybrać, podpowiadamy.

Przede wszystkim, by rękawice samochodowe odpowiednio spełniały swoją funkcję, zwróć uwagę na jakość tworzywa. Rękawiczki wykonane z tanich materiałów z pewnością nie poprawią komfortu jazdy, wręcz przeciwnie. Rękawiczki do prowadzenia samochodu powinny mieć także odpowiednią wentylację i liczne wycięcia. Część, która odsłania dłoń, powinna być duża.

Pamiętajmy również, by zwrócić uwagę na zapięcie rękawic. Najlepiej wybrać takie na zatrzask, co pozwoli uniknąć rozpinania się rękawiczek podczas jazdy. Niezwykle istotny jest również właściwy rozmiar rękawiczek. Nie spodziewajmy się, że skórzane rękawice będą się rozciągać / dopasowywać. Jeśli źle dobierzemy rozmiar, użytkowanie rękawiczek stanie się po prostu uciążliwe.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button