Artykuły

Prosty sposób na oszczędzanie w czasie pandemii bez redukcji etatów

Rynek pracy w czasie pandemii koronawirusa zmienia się dynamicznie i być może nieodwracalnie, bo nie widać optymistycznego scenariusza. Na utratę zatrudnienia szykuje się tysiące pracowników, a według ekspertów ta tendencja będzie się nasilać. Te firmy, które wciąż szukają rozwiązań, powinny pomyśleć o wdrożeniu systemu do zarządzania kosztami floty.

Te branże szykują masowe zwolnienia

Z początkiem 2021 roku najwięcej zwolnień planuje się w bankowości, hotelach, usługach, a także w międzynarodowych koncernach. W każdej z tych branż wykorzystywane są samochody służbowe, które stanowią comiesięczny koszt floty. Etaty mrożone są także na lotniskach, w branży gastronomicznej i firmach produkcyjnych, gdzie dystrybucja towaru daje miejsca zatrudnienia dla wielu osób.

Sposób na oszczędzanie bez redukcji etatów

Gdzie szukać rozwiązań? Wyjściem z trudnej sytuacji może być wprowadzenie narzędzi telematycznych, które dzięki kontroli lokalizacji GPS, będą miały szanse na lepszą efektywność pracowników i organizację pracy wewnątrz firmy. Ale nie tylko. Największą zaletą tego systemu jest oszczędność paliwa poprzez analizę stylu jazdy. W skrócie wygląda to tak, że na internetowej mapie widać wszystkie zachowania kierowców. W dowolnej chwili można stworzyć raport z podróży, a wtedy system dostarcza informacji na temat ilości gwałtownych przyspieszeń oraz hamowań. Niewłaściwe zachowania kierowcy na drodze oznaczają zwyżki paliwa, za które przedsiębiorca musi zapłacić. Monitorowanie pojazdów eliminuje także ilość niepotrzebnie pokonywanych kilometrów.

Jak monitorowanie lokalizacji GPS pojazdów generuje oszczędności?

Przy takim tempie kryzysu gospodarczego, działalność wielu firm polega na otwieraniu się, zawieszaniu, ponownym otwieraniu lub całkowitym zamykaniu działalności. Nie musi to tak wyglądać. Wiele firm podnosi się z kryzysu, ponieważ nie decyduje się na cięcie etatów, tylko na ekspansję. To bardzo dobry kierunek rozwoju, ponieważ inwestują w narzędzia technologiczne i dzięki temu nie zostają w tyle.

Jak system GPS kontroluje koszty floty?

W każdej firmie jest wiele kosztów, które należy wziąć pod uwagę, aby były na odpowiednim poziomie opłacalności. Śledzenie pojazdów i zachowań kierowców na drodze daje możliwości planowania, przygotowywania realnych budżetów oraz koordynowania pracy wielu pracowników w terenie. Wdrożenie systemu GPS daje także kontrolę nad eksploatacją pojazdów i przypomina o terminie przeglądów oraz ubezpieczeń. Warto dodać, że za brak aktualnego OC można obecnie zapłacić od 1000 do prawie 8000 zł, z w zależności od rodzaju samochodu i opóźnienia w płatności.

Do rozwoju firmy, oprócz czynnika ekonomicznego zalicza się również czynnik ludzki. Monitoring GPS sprzyja lepszej komunikacji w firmie, a to najprostszy sposób do osiągania sukcesów i budowania zmotywowanych zespołów. Dlatego system IKOL to również platforma do komunikacji z kierowcami w trasie i monitoring ich pracy. Natomiast dla młodych stażem kierowców ułatwia wdrożenie do pracy i poprawia styl jazdy.

Prosty sposób na oszczędzanie w czasie pandemii bez redukcji etatów 2

Inwestuj w monitoring GPS, nabierz rozpędu i zwiększ zyski w 2021 r.

Prowadzisz firmę transportową lub usługową, w której wykorzystujesz samochody służbowe? Nie musisz ciąć etatów. Monitorując pojazdy i aktywność pracowników w IKOL zawsze wiesz, gdzie są Twoi kierowcy i możesz im delegować inne obowiązki, jeśli wykonali dotychczasowe zadania. Funkcje monitoringu IKOL umożliwiają zabezpieczenie pojazdów przed nieautoryzowanym użyciem, dzięki czemu nie martwisz się o kradzież i przestój w pracy. A takie sytuacje zazwyczaj oznaczają dodatkowe koszty i długie rozmowy z ubezpieczycielami.

Lokalizuj pojazdy przez telefon z każdego miejsca na świecie

Obecna sytuacja rynkowa wymusza na firmach elastyczne podejście do miejsca pracy. GPS IKOL to internetowa platforma, która od zawsze daje możliwość pracy z każdego miejsca na świecie, również dzięki mobilnej aplikacji IKOL Tracker. Wszystkie lokalizatory GPS możesz kontrolować z pozycji smartfona lub tabletu. Aplikacja służy do szybkiego przeglądania pozycji lokalizatorów, otrzymywania alertów prędkości oraz sprawdzania historii przejazdów. Przydaje się za każdym razem, kiedy trzeba sprawdzić wybraną trasę danego pracownika. Kontrola lokalizacji to także nadzór nad prawidłowym wykorzystaniem auta służbowego i weryfikacja, czy i kiedy samochód był użytkowany dla celów prywatnych.

Korzystaj z najpopularniejszego na rynku lokalizatora IKOL

Małe urządzenia, czyli nadajniki GPS montowane w samochodzie, wykorzystują technologię SIM/GPS. A dzięki wbudowanej baterii, działają nawet jeśli dojdzie do rozłączenia zasilania. Lokalizator IKOL GO jest najczęściej wybieranym nadajnikiem do samochodów osobowych i ciężarowych. Zbiera informacje z satelitów, przesyła je na serwer i udostępnia w systemie IKOL. Moduł IKOL GO precyzyjnie śledzi aktualną pozycję i jest odporny na działanie niskich i wysokich temperatur (-25° do +75°).

Na ciężkie czasy dopasuj abonament GPS do własnych potrzeb

W IKOL możesz skonfigurować swój abonament w zależności od usług, z których chcesz korzystać. Wybór funkcji jest dowolny, więc poszerzasz działanie lokalizatora w każdym momencie i rezygnujesz z usługi z 1 miesięcznym wypowiedzeniem. Monitorowanie aktywności pracowników poprzez system GPS sprawia, że lepiej zarządzasz czasem pracy i rozwijasz biznes, mając wgląd w koszty.

Każdy mały biznes ma szansę stać się duży, jeśli będzie mógł przewidywać koszty stałe. Dlatego jeśli w najbliższych tygodniach zamierzasz przygotować budżet na nowy rok, to jednym z dobrych kroków będzie wdrożenie do firmy sprawdzonego systemu GPS.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button