Artykuły

Jak szybko pozbyć się wysłużonego auta?

Skupy samochodów to idealne miejsca dla każdego, kto chce sprzedać swój starszy model samochodów. Nie zawsze sprzedaż auta na portalach ogłoszeniowych to prosta sprawa. Szczególnie, jeśli nasze auto ma jakieś ubytki lub wady. Klienci marudzą, targują się i nie chcę przystać na warunki. Skup aut wycenia samochód i nie negocjuje – przyjeżdża po pojazd i załatwia wszelkie formalności błyskawicznie.

Działalność skupów aut

Skupy to rodzaj działalności, który cieszy się coraz większą popularnością. W każdym większym mieście można znaleźć co najmniej kilka takich miejsc. Cieszą się dużą popularnością, bo to najszybsza droga do sprzedaży starszego modelu samochodu.

Skup aut to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą sprzedać szybko swoje auto. Transakcję można zrealizować nawet w ciągu jednego dnia i od razu otrzymać zapłatę gotówką albo przelewem – bez czekania! Uznaną firmą działającą na terenie całej środkowej Polski jest z pewnością ten skup aut w Warszawie, który od lat jest liderem na rynku motoryzacyjnym w stolicy i jej najbliższych okolicach. Firma skupuje pojazdy każdego rodzaju: osobowe, ciężarowe – każdą markę i model. Dlatego jeśli posiadasz samochód przeznaczony do sprzedaży, najlepiej skontaktować się z firmą i ustalić warunki współpracy.

Jakie auto mogę zostawić w skupie?

Skupy nie oczekują cudów po samochodach, które są do nich zgłaszane. Niemal każdy samochód zainteresuje przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność. Również uszkodzony czy powypadkowy, na którego w normalnej formie trudno byłoby znaleźć kupca. I jak wykazują statystyki, do skupów zazwyczaj trafiają właśnie samochody, w których zdiagnozowano jakieś nieprawidłowości, choć oczywiście można także sprzedać tam całkowicie sprawne auto.

Jaka cena za auto w skupie?

Cena za auto pozostawione w autoskupie będzie oczywiście niższa niż ta, którą otrzymamy na rynku. Pamiętajmy jednak, że w normalnych warunkach nie ma szans na tak szybką sprzedaż i załatwienie wszelkich formalności. Dlatego też skupy aut cieszą się tak dużą popularnością w całym kraju.

Jak sprzedać uszkodzony lub rozbity samochód?

Co ciekawe wiele skupów przyjmuje również samochodu uszkodzone, rozbite, powypadkowe czy skorodowane. Oczywiście. W tym momencie samochody jednak nie są przeznaczane do dalszej sprzedaży. Wszystkie sprawne części są wyciągane przez wykwalifikowanych pracowników i przeznaczone do sprzedaży części używanych. Pozostałości samochodu najczęściej lądują w firmie takiej jak Złomowanie aut. Złomowanie to jedyna legalna metoda na wycofanie samochodu z obiegu. Trzeba pamiętać, że proces kasacji powinien być przeprowadzony przez wyspecjalizowaną i działającą zgodnie z przepisami prawa Stację Demontażu Pojazdów. Jedynie taka firma jest w stanie przygotować nam zaświadczenie, które pozwoli nam na wyrejestrowanie samochodu w urzędzie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Czasami najlepiej sprzedać rozbity samochód ludziom z Pomocy Drogowej, którzy nas zabierają z miejsca zdarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button