ArtykułyTechnika silnikowa

Płukanka do silnika – sposób na sprawne działanie samochodu

Zastanawiasz się, dlaczego Twój silnik pracuje gorzej niż wcześniej? Zauważyłeś znaczne obniżenie osiągów swojego samochodu? Nie musi to od razu oznaczać poważnej awarii – być może jednostka napędową jest po prostu zanieczyszczona. Nie powinieneś jednak zlekceważyć takiego problemu – wręcz przeciwnie. Warto zareagować jak najszybciej i przeciwdziałać uszkodzeniu się kluczowych elementów w samochodzie. Możesz to zrobić, korzystając z płukanki do silnika.

Skąd się biorą zanieczyszczenia w silniku?

Szczególnie niebezpieczny dla elementów silnika jest nagar, czyli osad węglowy powstający w wyniku spalania oleju silnikowego zmieszanego z paliwem. Osadza się on na wewnętrznych częściach silnika i utrudnia prawidłowe działanie poszczególnych układów. Występuje najczęściej w starszych, wyeksploatowanych samochodach, jednak nowe auta również mogą mieć takie problemy. Powstaje on w przypadku używania niskiej jakości oleju, kiedy olej nie jest wymieniany na czas, a także następuje jego przegrzanie np. w wyniku nieprawidłowego działania systemu chłodzenia.

Duża ilość nagaru może wywołać sporo szkód. Osadzając się na metalowych powierzchniach, utrudnia, olejowi ich odpowiednie smarowanie, przez co znacznie szybciej się one zużywają. Zatyka również różnego rodzaju kanaliki paliwowe, przez co do komory spalania nie trafia optymalna dawka paliwa.

Rozwiązaniem powyższych problemów będzie płukanka silnika, która w prosty sposób pomaga pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Wykorzystuję się ją podczas standardowej wymiany oleju, dzięki czemu cały proces możemy przeprowadzić samodzielnie bez specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu.

Postaw na płukankę TEC 2000 Engine Flush!

Najprostszym i najszybszym sposobem na pozbycie się z silnika nagaru i niechcianych zanieczyszczań jest przeprowadzenie płukania. Zrobisz to za pomocą nowoczesnej płukanki do silnika TEC 2000 Engine Flush, która dociera do najtrudniej dostępnych miejsc i rozpuszcza brud nawet w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału, czy popychaczach zaworowych. Pozwala to przywrócić parametry fabryczne wszystkim podzespołom jednostki napędowej, co przekłada się na wzrost osiągów i komfort jazdy. Jednocześnie zapewniamy ich ochronę na przyszłość dzięki jeszcze lepszemu smarowaniu metalowych powierzchni. Więcej o szkodliwym dziłaniu nagaru dowiesz się ze wpisu https://tec2000.pl/czyszczenie-silnika-z-nagaru-jaki-preparat-wykorzystac/.

Wśród dostępnych na rynku preparatów, płukanka  TEC 2000 wyróżnia się doskonałym składem niezawierającym nafty oraz siarki. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna dla wszystkich elementów znajdujących się w silniku oraz bardzo przyjazna dla środowiska (podczas płukania nie wytwarzają się szkodliwe spaliny).

Zapraszamy na naszą stronę internetową tec2000.pl. Znajdziesz tam więcej szczegółowych informacji o naszym preparacie oraz mnóstwo pozytywnych opinii użytkowników – od zwykłych kierowców, po uznanych mechaników i właścicieli warsztatów samochodowych. Zapewni Cię to, że nasz środek naprawdę działa. Już po pierwszym użyciu odczujesz zauważalną różnicę i przywrócisz optymalne osiągi silnika.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button