Artykuły

Tanie opony całoroczne – najistotniejsze informacje.

Sezon wymiany opon na letnie za nami, a przed nami sezon zimowy. Tak było, jest i będzie, choć na samochodach kierowców pojawiają się coraz częściej opony całoroczne. Zapewne chociaż raz o nich słyszeliście, bo zbierają całkiem dobre opinie. Jedni twierdzą, że nie mogą równać się z sezonowymi oponami, a inni zarzekają się, że nigdy więcej nie zamienią kompletu opon całorocznych na opony sezonowe. Teoretycznie, powinno się korzystać z opon całorocznych na drogach systematycznie odśnieżanych jakimi są np. drogi miejskie. Wśród kierowców tanie opony całoroczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Więc kto ma rację? Czy opony chińskie całoroczne dorównują osiągom markom europejskim? Czy tanie opony całoroczne są dobre? Jak to zawsze bywa – prawda leży po środku. Zacznijmy więc od początku.

Opony całoroczne – specyfikacja

Opona używana przez cały rok musi być dostosowana do wszystkich warunków pogodowych jakie panują na drogach – od śniegu po gorącą nawierzchnie, kończąc na błocie i wodzie. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcja bieżnika jest najczęściej projektowana w kształcie jodełki. Badania prowadzone przez producentów opon potwierdziły, że jest to rodzaj bieżnika, który wykazuje największą wszechstronność. Ale na samym kształcie bieżnika opony całorocznej nie można zakończyć. Ważna jest użyta mieszanka, ilość lameli, rowki czy bark opony. Nie skupiajmy się aż tak mocno nad technicznymi aspektami, bo nie musimy. Teoretycznie na cenę opony składa się ilość technologii użytych przy jej produkcji, miejsce produkcji oraz użyte składniki. Czy to oznacza że tanie opony całoroczne nie są dobre? Wcale nie, bo najtańsze opony w Polsce jakie możemy spotkać na rynku też są wytwarzane z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm produkcyjnych. Tanie opony całoroczne nie są złe co potwierdzają przychylne opinie kierowców.

Tanie opony całoroczne

Opony całoroczne niezależnie od tego kto je produkuje powinny być użytkowane głównie na odśnieżonych drogach. A to dlatego, że jak wspomniano jest to pewien kompromis pomiędzy letnią a zimową oponą. Użyta mieszanka do ich produkcji musi działać w szerokim wachlarzu temperatur. Różnica pomiędzy oponą klasy ekonomicznej, a premium polega na tym, że tanie opony całoroczne dziedziczą starszą technologię stosowaną we wcześniejszych modelach opon premium. Jakie są więc najtańsze opony w Polsce? Do marek ekonomicznych zaliczyć można opony Goodride, Barum, Dębica, Riken, Grenlander, Luxxan, Powertrac, Kormoran, Sava, Tigar, Sailun. Jak widać większość marek budżetowych to opony chińskie, które nierzadko dorównują jakością europejskim. Tanie opony całoroczne dostępne na rynku nie ograniczą się tylko do wyżej wymienionych marek. Takimi oponami klasyfikowanymi jako półka medium są opony Falken czy Gislaved, które można zakupić w stosunkowo niskich, atrakcyjnych cenach. Jeżeli jednak Twój budżet nie pozwala Ci na zakup nieco droższego kompletu to nie ma czego się obawiać. Opony chińskie są cenione przede wszystkim za bardzo dobry stosunek jakości do niskiej ceny.

Tanie opony całoroczne - najistotniejsze informacje. 2

Opony Goodride

Jak widać wybór jest całkiem spory, a jednoznacznej odpowiedzi która opona spośród nich będzie najlepsza jest prawie niemożliwa. Każda bowiem odznacza się innymi cechami odpowiadającymi innym wymaganiom. Goodride to chińska marka obecna na Polskim rynku od ponad 15 lat, a w swojej ofercie posiada m.in. opony całoroczne do samochodów osobowych. Kierunkowy bieżnik pozwala na wszechstronną jazdę przez 365 dni w roku. Całoroczny model Goodride jest dobrą propozycją dla kierowców o spokojnym temperamencie za kierownicą. Opony podczas jazdy na autostradzie przy prędkości 130 km/h są ciche, a na nagrzanej nawierzchni zachowują się stabilnie. W zimie, oczywiście trzeba zachować świadomość o ich ograniczeniach. Również podczas jazdy na mokrej nawierzchni wykazują się przewidywalnością i bezpieczeństwem. Opony Goodride Z401 będą bardzo dobrym wyborem dla kierowców poruszających się głównie po mieście i posiadaczy aut klas A, B i C jak Ford Fiesta, Skoda Octavia, Citigo czy Renault Megane. Goodride to tanie opony całoroczne których cena za komplet w najpopularniejszym rozmiarze 205/55 R16 nie przekracza kwoty 850 zł.

Tanie opony całoroczne są dostępne na zamówienie w sklepach internetowych. Tam też znajdziemy komplet w znacznie mniejszej kwocie niż w serwisach. Rzetelni sprzedawcy informują klientów o roku produkcji, a zamówienie realizują w ciągu 24h roboczych.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button