Artykuły

Opony całoroczne – jak wybrać trwałe?

Opony całoroczne z roku na rok stają się w Polce coraz bardziej popularne. Wygoda użytkowania, jak i brak konieczności zmiany opon po zakończeniu sezonu letniego czy zimowego, skłania kierowców do wyboru tego typu rozwiązania. To, co znajduje się na felgach naszego samochodu ma duże znaczenie w kontekście trwałości użytkowania. Rynek oferuje wiele rozwiązań, lecz nie jest możliwe, aby kierowcy mieli możliwość samodzielnego przetestowania wszystkich rozwiązań. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem kierować się specyfikacją techniczną opon a także technologią według jakiej powstały. Kierowcy dość często przy wyborze opon kierują się testami przeprowadzanymi przez różne magazyny motoryzacyjne. W przypadku braku wiedzy technicznej, wyciągnięcie wniosków z takich testów jest bardzo trudne. Wybór powinien wynikać ze sposobu jazdy oraz ilości przejeżdżanych kilometrów dziennie a także od zależności terenu i rodzaju dróg, po jakich się poruszamy. Spośród wielu dostępnych na rynku opon, które można używać cały rok, warto zwrócić uwagę na opony wielosezonowe Cinturato All Season, które charakteryzują się wysoką trwałością i niezwykle dobrą przyczepnością. Opony Pirelli Wielosezonowe to przede wszystkim efektywność paliwowa, bezpieczeństwo oraz ograniczenie hałasu podczas jazdy.

Czym cechują się opony wielosezonowe?

Opony całoroczne zbudowane są z mieszanki radzącej sobie w niskich oraz wysokich temperaturach. Bieżnik zaprojektowany został w taki sposób, aby zapewniać pasażerom dobrą przyczepność na śniegu, błocie, lodzie oraz na suchym asfalcie. Opony zimowe w porównaniu z oponami letnimi mają większą zawartość naturalnego kauczuku, krzemionki oraz innych składników. Zapewnia to elastyczność gumy w niskich temperaturach. Dzięki temu opony takie zachowują przyczepność nawet podczas ujemnych temperatur i zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. Natomiast opony całoroczne są mieszanką, która łączy w sobie składniki, dzięki którym opony dostosowują się do panujących na zewnątrz warunków. Połączono w nich cechy opon letnich oraz zimowych, aby zapewnić kierowcom jak najlepsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o trwałość opon tego typu, to te z segmentu premium zazwyczaj radzą sobie znacznie lepiej, niż modele budżetowych marek. Stosując w swoim aucie opony przeznaczone do jazdy cały rok, zapewniamy sobie komfort użytkowania, nie musimy kupować dwóch kompletów opon i nie musimy pamiętać o konieczności zmiany opon. Właściwości jezdne opon uniwersalnych są różne w zależności od producenta oraz ceny.

Dla kogo opony całoroczne?

Opony całoroczne zapewniają komfort psychiczny kierowcy oraz pozwalają zaoszczędzić miejsca na przechowywanie dwóch kompletów opon, letnich oraz zimowych. Pozwalają także zaoszczędzić środki, które przeznaczane były na wymianę opon w warsztacie. Ze względu na dostępność wysokiej jakości ogumienia w segmencie premium, kierowca otrzymuje produkt, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przykładem takim mogą być opony Cinturato całoroczne, oferowane przez markę Pirelli. Ich skład jak i technologia w jakiej powstały, sprawiają, że są równie wytrzymałe i trwałe jak opony jednosezonowe. Dzięki jednokierunkowemu bieżnikowi, ich wygląd świetnie komponuje się z różnymi rodzajami felg, zapewniając elegancki wygląd w każdym pojeździe. Tego typu rozwiązanie skierowane jest także do wszystkich kierowców, którzy cenią sobie bezpieczną jazdę oraz estetykę na wysokim poziomie w każdych warunkach przez cały rok. Opony całoroczne są także ciekawą propozycją dla właścicieli samochodów z wyższej półki, którzy bardzo rzadko odwiedzają warsztaty i zwyczajnie nie mają czasu na myślenie o zmianie opon po zakończeniu sezonu.

Jakie opony wybrać do swojego auta?

Charakterystyka opon w zależności od producenta może być bardzo szeroka. Skład opon jest przeważnie tajemnicą producenta i nie dowiemy się, co tak naprawdę znajduje się w oponie, której używamy. Informacjami, które pozwalają nam podjąć decyzję przed dokonaniem wyboru, są przeważnie dane charakterystyczne opony zawarte na stronach producenta wraz ze szczegółową specyfikacją. Na rynku jest wiele rozwiązań, lecz wybór najbardziej odpowiedniego jest nie lada wyzwaniem. Rozwiązanie przykuwające uwagę to opona Pirelli Cinturato All Season Plus, stworzona w technologii Seal Inside pozwalająca na utrzymanie ciśnienia w oponie, nawet po przebiciu w obszarze bieżnika i kontynuowanie jazdy. Dodatkowo posiada kierunkowy wzór bieżnika, który umożliwia szybkie usuwanie wody. Technologia lamelek 3D poprawia stabilność bieżnika opony i poprawia strefę styku opony z drogą, co pozytywnie wpływa na prowadzenie w suchych warunkach i skraca drogę hamowania. Nowy skład mieszanki bieżnika i nowy proces mieszania, zapewniają lepsze osiągi na nawierzchni mokrej i ośnieżonej. Opony na cały rok Pirelli Cinturato, to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort jazdy przez cały rok. Ceny opon Pirelli Cinturato All Season Plus zaczynają się już od 270zł w najprostszej wersji i dostępne są w rozmiarach 15 – 21. Dostępne są również większe rozmiary.

Opony całoroczne Pirelli Cinturato All Season Plus średnica 15

Opony całoroczne Pirelli Cinturato All Season Plus średnica 16

Opony całoroczne Opona Pirelli Cinturato All Season Plus średnica 17

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button