Artykuły

Jak sporządza się umowę wynajmu samochodu?

Najważniejszym dokumentem podczas wynajmowania samochodu jest naturalnie umowa. Gdy złożysz na niej podpis, to w praktyce oznacza to rozpoczęcie wypożyczenia. Jak wygląda umowa wynajmu? Co potrzebujesz ze sobą mieć, aby móc ją podpisać? Z poniższego tekstu dowiesz się wszystkiego na temat umowy wynajmu samochodu.

Jak wynająć samochód?

Jeśli jesteś zainteresowany wynajęciem pojazdu w Flex Rent, to przede wszystkim zarezerwuj go przez internet. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię zakres dat, lokalizację, a następnie auto, które chcesz wypożyczyć. W ten sposób będziesz pewny, że wybrany pojazd będzie na Ciebie czekał gotowy do drogi. Aby jednak wynajem był możliwy, musisz ze sobą zabrać przede wszystkim dokument tożsamości oraz prawo jazdy, które musi być ważne od co najmniej 12 miesięcy. Poza tym, aby wypożyczyć samochód w Flex Rent, musisz mieć co najmniej 20 lat. Ponadto nie zapomnij o ważnej karcie kredytowej, na której będzie dostępna wolna kwota równa wymaganemu depozytowi za samochód.

Jak wygląda umowa wynajmu samochodu?

Podstawy umowy są zawarte w polskim prawie. Z tego względu w dokumencie muszą znajdować się trzy elementy:

  1. Dokładne dane osób, które ją zawierają (dane firmy/osoby prywatnej oraz wypożyczalni).
  2. Oświadczenie woli, w którym znajdziemy przedmiot wynajmu (będzie nim oczywiście samochód, ale także informacje na temat jego stanu technicznego, marki, modelu itp.) oraz wszelkie warunki wypożyczenia. Tu również znajdą się wszystkie informacje na temat warunków, które musi spełniać kierowca wypożyczający samochód (czyli te, o których wspomnieliśmy wyżej).
  3. Własnoręczne podpisy obu stron.

Przejdźmy teraz do samej umowy oraz OWU, czyli ogólnych warunków użytkowania pojazdu. Tu znajdą się wszystkie informacje na temat zasad, jakimi powinna kierować się osoba wypożyczająca samochód. Dotyczą one m.in. takich spraw, jak użytkowanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem (np. w wyścigach) czy udostępnianie go osobie, która nie jest ujęta jako drugi kierowca. Powinny się tu również znaleźć wskazówki, co zrobić w razie wystąpienia kolizji na drodze.

Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy?

Jako klient wypożyczalni dokładnie przeczytać ogólne warunki użytkowania i sprawdź, czy zgadzają się z ustaleniami, które wcześniej zostały uzgodnione. Dotyczyć mogą one m.in. wszelkich dodatkowych usług i wyposażenia. Z czego możesz skorzystać z Flex Rent? W ramach ponadprogramowego wyposażenia dostępne są foteliki dla dzieci w różnym wieku oraz GPS. Ponadto w naszej wypożyczalni możesz skorzystać z tak zwanego zniesienia udziału własnego. To opcja, która pozwala wyeliminować odpowiedzialność finansową klienta za szkody do ustalonej wcześniej wysokości.

Ponadto w umowie powinna znajdować się informacja na temat planowanego wyjazdu samochodem za granicę, a także dokładna godzina i miejsce zwrotu pojazdu. Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczną dobową stawkę wynajmu auta w Flex Rent, która zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button