ArtykułyPolecane

Obniż Wydatki na Paliwo w Firmie. Zyskuj Łącząc Kartę Paliwową z Faktoringiem

Utrzymanie floty samochodowej to duży koszt dla każdego przedsiębiorstwa. Zakup lub leasing aut, amortyzacja, wreszcie koszty paliwa – to wszystko obciąża budżet.

Dlatego warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na realne oszczędności. Jednym z podstawowych celów powinno być obniżenie wydatków za paliwo. Można to zrobić, łącząc faktoring z kartą paliwową. Jak to działa?

Przedsiębiorcy posiadający i udostępniający pracownikom flotę samochodową dobrze wiedzą, że jest to kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego powinni szukać sposobów na optymalizowanie kosztów, w tym także kosztów paliwa. Czy jest to możliwe? Pan Janusz, prowadzący firmę produkującą wysokojakościowe kiełbasy i wędliny, uważa, że tak.

Przedsiębiorca codziennie dostarcza swoje produkty do kilkudziesięciu odbiorców – m.in. lokalnych delikatesów oraz firm organizujących regionalne stoły podczas konferencji i wesel. Dysponuje przy tym flotą kilkunastu samochodów dostawczych (w leasingu). Przyznaje, że koszty prowadzenia działalności nie są małe. Pan Janusz postanowił więc zaoszczędzić na paliwie. Wie, że cena paliwa nie jest stała i w zależności od wielu czynników może ulegać nawet kilkunastoprocentowym wahnięciom w ciągu roku. Planując budżet, uwzględnił fakt, że cena oleju napędowego będzie się zmieniać, a jej wzrost może mieć duży wpływ na funkcjonowanie firmy czy ostateczną cenę sprzedawanych przez nią produktów. Dlatego zdecydował się na kartę paliwową. Szybko przekonał się, że nie tylko pozwala ona na kupowanie paliwa w atrakcyjnej cenie, ale również ułatwia kwestie administracyjne związane z udostępnianiem pojazdów pracownikom.

Nie tylko taniej, ale i wygodniej

W systemie oferowanym panu Januszowi przez dostawcę karty paliwowej udostępniane są też narzędzia analityczne. Dzięki nim przedsiębiorca stale kontroluje wydatki na paliwo. A, jak wiadomo, pilnowanie i zbieranie faktur za każde tankowanie samochodu służbowego jest czaso- i pracochłonne. W systemie automatycznie zapisują się wszystkie informacje dotyczące danego tankowania: kto zatankował, za ile, kiedy, jaki był numer rejestracyjny tankowanego samochodu itd. To znacząco ułatwia pracę działu księgowego firmy pana Janusza – wszystkie dokumenty i informacje są w jednym miejscu.

Obniżenie wydatków za paliwo dzięki faktoringowi?

A gdyby tak połączyć kartę paliwową z faktoringiem, czyli usługą finansową poprawiającą płynność finansową, polegającą na zamianie faktur sprzedażowych na gotówkę? Taką możliwość daje od stycznia 2019 r. firma faktoringowa Bibby Financial Services. Jest to produkt oferowany we współpracy z Circle K (wydawcą karty), który umożliwia płacenie fakturami za paliwo. Cena paliwa z kartą Circle K od Bibby Financial Services jest oparta na cenie hurtowej SPOT Orlenu, co generuje ogromne oszczędności. Dodatkową zaletą są wygodne, bezgotówkowe rozliczenia z dostępnych środków faktoringowych. Karta jest honorowana na wszystkich stacjach Circle K w Polsce, w tym – co bardzo istotne – na stacjach autostradowych i przygranicznych. Umożliwia ona też dostęp do narzędzi analitycznych, które pozwalają na lepszą kontrolę wydatków. Karty paliwowe pozwalają zresztą także pokryć dodatkowe koszty transportowe, związane np. z wjazdem na autostradę czy do tunelu.

Nowatorski jest sposób rozliczania wydatków na paliwo – klient płaci za nie środkami dostępnymi w ramach faktoringu od Bibby Financial Services. To bardzo wygodne rozwiązanie – przedsiębiorca nie musi pamiętać o przelewach ani martwić się, czy będzie miał pieniądze na czas. Rozliczeniem z Circle K zajmuje się Bibby Financial Services, a klient dostaje szczegółowe informacje dotyczące wydatków, dzięki czemu może je kontrolować i analizować na bieżąco.

Aby móc korzystać z karty paliwowej Circle K od Bibby Financial Services, należy spełnić jeden warunek: być klientem Bibby Financial Services i korzystać z faktoringu oferowanego przez firmę. Karty są wydawane, wymieniane i wznawiane za darmo. Nie ma żadnych opłat za ich użytkowanie.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button