Artykuły

Dlaczego zimą warto wybrać pakiet Ecodriving?

Ecodriving to pakiet usług, które poprawiają bezpieczeństwo kierowcy, ucząc go zasad ostrożnej i ekonomicznej jazdy. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego narzędzie to najbardziej przydaje się zimą? Jeśli tak – zapraszamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Zima to czas, gdy panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne nie sprzyjają właścicielom aut. Śliska nawierzchnia i prószący śnieg, który ogranicza widoczność – to tylko niektóre z utrudnień, z którymi podczas tej pory roku muszą mierzyć się kierowcy.

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by jeździć ostrożniej i uniknąć wpadnięcia w poślizg, spowodowania wypadku, otrzymania mandatu i innych podobnych problemów? Dobrym pomysłem jest wybór pakietu do ekonomicznej jazdy Ecodriving. Zachęcamy – dowiedz się więcej o tym niezwykle przydatnym narzędziu i przekonaj się, dlaczego jest tak chętnie wybierane przez kierowców.

Do czego służy Ecodriving?

Ecodriving to zbiór usług, które służą do analizy stylu jazdy. Bierze on pod uwagę takie, popełniane przez prowadzącego auto, błędy, jak zbyt gwałtowne hamowanie i przyspieszenia, ostre zakręty czy przekroczenia prędkości.

Dzięki Ecodrivingowi poznasz swoje słabe i mocne strony. Dowiesz się, nad czym powinieneś popracować – czyli staniesz się świadomym, odpowiedzialnym kierowcą. W okresie zimowym jest to niezwykle ważne, ponieważ aby w pełni panować nad samochodem trzeba umieć dostosować swoje zachowania na drodze do aktualnej pogody.

Z czego składa się pakiet Ecodriving?

W skład pakietu Ecodriving wchodzą następujące usługi:

  • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu – umożliwia dokładne przeanalizowanie sposobu korzystania z auta przez kierowcę.
  • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – jeżeli lokalizator wykryje błędy dotyczące użytkowania pojazdu przez kierowcę, do ustawionej wcześniej w systemie grupy odbiorców wysłany zostanie specjalny alert. Może on zostać dostarczony w formie wiadomości SMS lub e-mail, bądź jako powiadomienie z aplikacji IKOL Tracker. To dobre rozwiązanie dla osób zarządzających flotą kierowców, chcących wiedzieć, jak ich pracownicy korzystają z auta. Można w ten sposób sprawdzać, czy delikatne przedmioty są przewożone we właściwy sposób.
  • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – jest to kołowy wykres, który przedstawia procentowy i liczbowy udział najróżniejszych błędów popełnianych przez jednego kierowcę.
  • Raport ranking użytkowania pojazdu – jest to dokument umożliwiający porównanie stylów jazdy i sposobów użytkowania auta przez wszystkich kierowców w firmie. Czytając ten raport można dowiedzieć się, który pracownik popełnia najmniej, a który najwięcej błędów.

Bezpiecznie i ekonomicznie – także w zimie

W zimie Twoje auto ma podwyższoną energochłonność – a to sprawia, że zużycie paliwa zauważalnie wzrasta. Teraz, gdy ceny benzyny są wysokie, a inflacja w kraju stale rośnie, szczególnie mocno można odczuć ową różnicę.

Wybierając pakiet Ecodriving możesz mieć pewność, że nie tylko poprawi on Twoje bezpieczeństwo na drodze, ale też pomoże Ci w zredukowaniu wydatków związanych z eksploatacją pojazdu. Ostrożniejsze i płynniejsze ruchy autem, utrzymanie stałej prędkości oraz ograniczenie do minimum jazdy na biegu jałowym to bowiem gwarancja oszczędności pieniędzy.

Czy wiesz, że stosując się do zasad ecodrivingu możesz zmniejszyć spalanie paliwa o około 8%? To tak, jakbyś przez jeden miesiąc podróżował autem za darmo.

Warto również zauważyć, że im mniej brawurowa jazda, tym mniejsze zużywanie się podzespołów auta. Twój pojazd posłuży Ci dłużej i nie będzie już wymagał ciągłych napraw u mechanika czy wymiany części.

Bądź eko – oszczędzaj paliwo

Kolejną zaletą wynikającą z postępowania zgodnie z regułami ecodrivingu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Spalając mniej benzyny zadbasz więc nie tylko o swój portfel, ale i o otaczające Cię środowisko. Ten fakt z pewnością ucieszy każdego, komu zależy na byciu „eko”.

Najlepsze rozwiązanie dla każdego kierowcy

Pakiet Ecodriving to najlepsze rozwiązanie dla każdego kierowcy, gdyż oferować Ci może szereg udogodnień. To, na ile z nich skorzystasz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jedno jest pewne: decydując się na ekonomiczną jazdę, podejmujesz właściwą decyzję. Już niedługo Twój komfort życia zdecydowanie wzrośnie (tak jak i góra odkładanych przez Ciebie oszczędności), a Ty zapomnisz o ciągłych wizytach u mechanika.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button