Artykuły

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców. To warto wiedzieć

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców świadczy usługi m.in. z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców. Ponadto prowadzi szkolenia dla firm transportowych oraz zajmujących się spedycją. Chociaż siedziba firmy znajduje się w Bielsku-Białej, OCRK nie zamyka się na najbliższy region i obsługuje klientów na terenie całej Polski.

Co nas wyróżnia?

Pracownicy OCRK już od 16 lat pomagają w rozliczaniu kierowców zajmujących się nie tylko przewozem ludzi, ale również towarów, w tym kierowców firm posiadających flotę busów do 3,5 tony.

Firma jest niekwestionowanym liderem w zakresie rozliczania kierowców. Liczy 230 pracowników, którzy pomogli już ponad 4,8 tys. klientów, sporządzili przeszło 8,2 tys. odwołań i rozliczyli blisko 60 tysięcy kierowców.

OCRK ponadto korzysta z nowoczesnego, bezpiecznego oprogramowania 4Trans. Z kolei rozwiązanie GBox APD również wykorzystywane przez firmę pozwala na optymalizację procesów rozliczeniowych. Pozwala to wyeliminować nieścisłości, które mogą wystąpić przy ręcznym wprowadzaniu danych do systemu. To z kolei przekłada się na niższe koszty całego procesu.

Rozliczanie czasu pracy kierowców

Kluczową aktywnością w działaniu OCRK jest rozliczanie czasu pracy kierowców. W związku ze wprowadzonym kilka miesięcy temu tzw. pakietem mobilności zmieniły się zasady rozliczania kierowców i świadczonego transportu między państwami Unii Europejskiej. OCRK oferuje usługi dostosowane do nowych regulacji prawnych i uwzględnia optymalizację kosztów pracownika.

Warto podkreślić, że jedną z niewątpliwych zalet współpracy z OCRK są atrakcyjne oferty dotyczące usług rozliczeniowych. Przy spełnieniu określonych warunków cena za rozliczenie pojedynczego kierowcy może wynosić niespełna 60 złotych.

Wsparcie przy kontroli PIP i IDT

Błędy przy indywidualnej ewidencji czasu pracy kierowców lub dowolne inne mogą zdarzyć się w każdej firmie. Dlatego też warto zadbać o to, by wykluczyć wszelkie pomyłki, zanim zostanie przeprowadzona kontrola z Państwowej Inspekcji Pracy lub Inspekcji Transportu Drogowego. Warto wiedzieć, że błąd popełniony przy rejestrowaniu danych z zaledwie jednego dnia pracy kierowcy może sporo kosztować firmę transportową.

Wśród ekspertów zatrudnianych przez OCRK znajdują się osoby, które pełniły funkcję inspektorów i urzędników wspomnianych instytucji, dlatego powierzenie im opieki nad nieuchronnie zbliżającą się kontrolą będzie dobrą inwestycją. Wprawne oko inspektora dostrzeże wszelkie błędy, a zaproponowane rozwiązania pozwolą firmie transportowej lub spedycyjnej lepiej optymalizować procesy związane z rozliczaniem kierowców. Jeśli natomiast już pojawiły się problemy w związku z kontrolą, pracownicy OCRK pomogą napisać skuteczne odwołanie od decyzji urzędu.

OCRK bez tajemnic. Skontaktuj się i poznaj szczegółową ofertę

Chcesz dowiedzieć się więcej o usługach oferowanych przez OCRK? Przeczytaj informacje zawarte na stronie https://www.ocrk.pl/. Sprawdź, co będziemy w stanie dla Ciebie zrobić, jeśli chodzi o rozliczanie czasu pracy kierowców i nie tylko. W celu zapoznania się z dokładną, bardziej spersonalizowaną ofertą, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci dołożą wszelkich starań, aby dokładnie przedstawić Ci zakres usług i dopasować najlepsze rozwiązania dla każdego klienta.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button