Artykuły

Firmowe Audi – za gotówkę, w leasingu czy najmie?

Wśród wielu funkcjonujących dziś na rynku marek samochodów są takie, które – nie bez przyczyny – cieszą się prestiżem i popularnością niedostępnymi dla wielu innych. Jedną z nich jest Audi, czyli niemiecki gigant znany z najwyższej jakości wykonania, doskonałych osiągów i wybitnych projektów. Wielu przedsiębiorców słusznie zauważa, że taki samochód może dodać im i ich pracownikom elegancji i szyku, niezbędnych w budowaniu silnej relacji z potencjalnymi kontrahentami.

Audi – prestiż i elegancja

Audi to marka, która cieszy się ogromnym poważaniem i jest uznawana za jedną z najbardziej luksusowych na rynku. Koncern powstał w 1909 roku w niemieckim Zwickau, dziś należy do koncernu Volkswagen, a jego siedziba mieści się w Ingolstadt. I choć przez ponad sto lat działalności firmy wiele się zmieniło, to jedno pozostało identyczne – przywiązanie do detali i najwyższa jakość wykonania. Z tego powodu Audi stało się z jednym z najważniejszych producentów aut z segmentu premium na świecie. Dostarcza samochody o różnych typach podwozia – od sedanów, przez SUV-y, aż do wygodnych hatchbacków.

Najlepsze auto dla firmy

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Należy mieć nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również prezencję, która często pozwala na nawiązywanie intratnych relacji biznesowych. Jednym z narzędzi, które to ułatwia, jest firmowe auto. Wielu przedsiębiorców wybiera Audi, czyli jednego z liderów segmentu premium. Stawiają na elegancję, szyk i doskonałe podzespoły, które sprawiają, że auto jest niezawodne – nie tylko w budowaniu szacunku, ale też w spełnianiu swojego podstawowego zadania, czyli jazdy.

Leasing, najem, gotówka

Firmowe Audi można nabyć na kilka sposobów – w leasingu, w najmie lub za gotówkę. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy.

Jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach form finansowania pojazdów jest leasing. To najlepsza opcja dla osób, które planują wykupić samochodu po zakończeniu umowy. W jej trakcie spłaca się całą wartość pojazdu, co skutkuje wyższymi opłatami, ale też obniżeniem podstawy opodatkowania. W efekcie często można wykupić samochód nawet za 1% jego wartości.

Inną opcją jest najem długoterminowy. W mAuto powstała specjalna oferta dla osób, które interesują się tym rodzajem finansowania. Przewidywalne koszty, komfort użytkowania, niższe opłaty – to plusy najmu samochodu. Co miesiąc płacisz wyłącznie ratę, która jest niższa niż w przypadku leasingu – tu spłacasz bowiem tylko utratę wartości pojazdu.

Istnieje też możliwość zakupienia samochodu za gotówkę. Musisz mieć jednak wystarczającą na zakup sumę. W ten sposób niejako zamrażasz kapitał, który w innej sytuacji można zainwestować w rozwój firmy. Warto pamiętać, że samochody marki Audi nie należą do najtańszych. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, komforcie i wygodnym finansowaniu, postaw na leasing lub najem długoterminowy.

Wszystkie te sposoby finansowania są nieco inne, każdy z nich opiera się na odmiennych zasadach. Zanim podpiszesz umowę, przemyśl dokładnie wszystkie za i przeciw. To, co będzie idealnym wyborem dla jednego przedsiębiorcy, może okazać się pomyłką w przypadku innego. Szukaj oferty skrojonej na miarę, a będziesz mógł cieszyć się swoim Audi na własnych warunkach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button