Artykuły

Firmowy elektryk? Wybierz wygodne finansowanie z mLeasing

Zakup auta elektrycznego dla swojego przedsiębiorstwa to doskonała decyzja, szczególnie jeśli firma chce uchodzić za eco-friendly i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Decydując się na zakup elektryka do firmy, warto poznać wszelkie kwestie związane z możliwością finansowania jego zakupu. Leasing samochodu elektrycznego przez mLeasing to produkt finansowy, który przyznawany jest na specjalnych warunkach.

Dlaczego warto zdecydować się na samochód elektryczny?

Posiadanie samochodu elektrycznego to świetna opcja dla każdego przedsiębiorcy, chociażby ze względu na kilka aspektów, a mianowicie:

  • możliwość korzystania z darmowych parkingów w centrach miast,
  • niższe koszty eksploatacji pojazdu,
  • opcja podróżowania po buspasach,
  • redukcja emisji spalin do minimum, a tym samym zmniejszenie śladu węglowego firmy.

Leasing samochodu elektrycznego – dlaczego warto wybrać mLeasing?

Oczywiście jest wiele powodów, dla jakich warto zdecydować się na finansowanie samochodu elektrycznego przez firmę mLeasing. To przede wszystkim możliwość skorzystania z oferty leasingu lub najmu długoterminowego, zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa. Pełna możliwość personalizacji warunków współpracy, brak konieczności wykazania dodatkowego zabezpieczenia oraz opcja sfinansowania zakupu elektrycznego auta dostawczego – to podstawowe czynniki wpływające na atrakcyjność oferty mLeasing.

Finansowanie elektrycznego auta a program dotacji „Mój elektryk” – najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o leasing samochodu elektrycznego wraz z opcją wykorzystania benefitów programu „Mój elektryk”, warto dodać, iż mLeasing pozwala na pokrycie wkładu własnego w zakup elektryka właśnie w ramach dotacji. W tym przypadku przedsiębiorcy decydujący się na zakup elektrycznej osobówki otrzymają inną kwotę dotacji, aniżeli w przypadku auta dostawczego. Kwestie dotyczące elektromobilności mLeasingu i dotacji z programu „Mój elektryk” wyglądają następująco:

  • do 27 tys. złotych dofinansowania dla pojazdów osobowych z deklaracją średniorocznego przebiegu,
  • do 70 tys. złotych kosztów kwalifikowanych dla pojazdów dostawczych z deklaracją średniorocznego przebiegu.

W ramach dofinansowania zakupu auta elektrycznego w mLeasing można skorzystać z opcji zakupu praktycznie każdego pojazdu, który tylko spełnia podstawowe kryteria wynikające z ustawy. Warto też dodać, że maksymalna wartość auta elektrycznego to 276 750 złotych brutto – dla tego pułapu przedsiębiorca może skorzystać ze 100% odliczenia podatku VAT.

Uwaga! Po zakupie auta elektrycznego z opcją finansowania mLeasing + Mój elektryk, każdy przedsiębiorca jest zobowiązany przed upływem 2 lat do przedstawienia leasingodawcy stanu drogomierza – to ważne dla ofert, gdzie wymagana była deklaracja średniorocznego przebiegu. W mLeasing każdy samochód elektryczny zakupiony z dofinansowaniem musi poruszać się z odpowiednią naklejką, którą przekaże doradca leasingodawcy tuż po podpisaniu umowy.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button