Artykuły

Transmiter samochodowy, podgrzewacz samochodowy czy lokalizator kluczyków – sprytne gadżety do auta

Gadżety do samochodu to bardzo szeroka grupa akcesoriów, która cieszy się niezmienną popularnością wśród kierowców niezależnie od ich wieku, płci i doświadczenia za kółkiem. Umiejętnie dobrane dodatki ułatwiają życie i poszerzają możliwości, z jakich korzystać można za kierownicą użytkowanego auta. Część z nich ma znaczenie bardzo praktyczne, a niektóre stanowią uprzyjemniający podróż dodatek. Na jakie warto zwrócić uwagę przede wszystkim?

Przedstawione gadżety to przykłady z różnych kategorii, a to tylko niewielki wycinek tego, co oferują nam producenci oraz sklepy.

Transmiter samochodowy

Wielu kierowców preferuje w aucie swoją muzykę, a nie propozycje oferowane przez radio. Niestety, w starszych modelach samochodów często nie mamy możliwości skorzystania z muzyki udostępnianej w ramach Spotify, przez telefon czy nawet z pendrive’a i skazani jesteśmy na radiostacje lub archaiczne płyty CD, które rysują się i poniewierają po schowku. Możemy oczywiście kupić nowy model radia lub wymagający znacznie mniej zachodu transmiter. W zależności od modelu transmitery wyposażone są w port USB, gniazdo AUX lub bluetooth, albo wszystkie te elementy równocześnie. Dzięki temu można słuchać muzyki z różnych źródeł, nie narażając się na problem i koszty związane z wymianą radia.

Na jakiej zasadzie działa transmiter, który model wybrać i jakiej jakości można się po nim spodziewać? Więcej przeczytasz na ten temat tutaj: https://autokult.pl/37008,czym-jest-transmiter-samochodowy-i-kiedy-warto-zdecydowac-sie-na-jego-zakup-poradnik-i-polecane-modele.

Podgrzewacz kabinowy

Zimowe skrobanie szyby czy ryzykowanie, że straż miejska wlepi nam mandat za czekanie z włączonym silnikiem, aż mróz z szyby odtaje? Teraz możemy wybrać trzecią opcję, czyli niepozorny podgrzewacz kabinowy, który rozwiąże ten kłopot. Urządzenie wygląda niepozornie, natomiast można je uruchomić z poziomu własnego łóżka odpowiednio wcześniej i pozwolić, aby kierował ciepłe powietrze na szybę oraz do wnętrza auta, zanim jeszcze się w nim znajdziemy. Sprzęt musi być oczywiście ładowany, ale istnieje też opcja podpięcia go do gniazda zapalniczki. Koszt to kilkaset złotych, a zdaniem wielu to najlepiej wydane pieniądze.

Lokalizator kluczyków

Ten niepozorny przedmiot rozwiąże wieczny problem zaginionych kluczyków od auta. Jego koszt to kilkadziesiąt złotych, a zasada działania opiera się na opcji bluetooth lub GPS. Sposób użycia jest banalny: wystarczy podpiąć lokalizator do kluczyka, zainstalować aplikację w telefonie i sparować jedno z drugim.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button