Artykuły

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku do jazdy na motocyklu?

Przede wszystkim taki kask to rzecz wyjątkowo osobista. Jest tak dlatego, że każdy kierowca motoru musi dobrać go indywidualnie, ze względu na choćby tak oczywiste parametry jak kształt i wymiary głowy. Kaski dla motocyklistów są dostępne między innymi online. Jeżeli kask nie pasuje – warto poprosić o wymianę lub zwrot.

Dobry kask dla motocyklisty – zakupy stacjonarne

Dobór kasku, jako kwestia bardzo osobista i indywidualna, jest szczególnie istotnym etapem zakupu całego wyposażenia. W związku z tym wielu motocyklistów chętnie odwiedza sklepy stacjonarne. Warto wybrać dobry sklep z motorami oraz wyposażeniem, działający od lat, którego personel na pewno zna się na swoim fachu, gdyż są to pasjonaci motocyklowej jazdy. Taki sklep motocyklowy oferuje zarówno nowości na rynku, jak i części oraz akcesoria do starszych modeli, jakie nie są obecnie produkowane. Taki właśnie jest Jan-Mar. W salonach Jan-Mar w Piaskach, w Śremie oraz w Krotoszynie znajdziesz nie tylko fachową poradę, ale również – Twój kask. Masz wątpliwości co do tego, czy właśnie w konkretnym salonie Jan-Mar będzie czekał kask odpowiedni właśnie dla Ciebie? To fachowcy, dla których w zakresie wszystkiego, co z motocyklami związane nieomal nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli zatem chodzi o właśni Twój kask – poruszą Niebo i Ziemię, aby sprowadzić dla Ciebie nawet najbardziej nietypowy model.

Kaski na motor online

Czy w związku z koniecznością przymiarki warto w ogóle kupować kask dla motocyklisty online? Z pewnością wówczas, kiedy ma to być kolejny egzemplarz, a poprzedni był dobrany bez zarzutu i w internetowej witrynie dostępny jest identyczny model – nie ma się nad czym zastanawiać. Ponadto wszystkie sklepy tego typu w Polsce muszą działać zgodnie z polskim prawem, a to z kolei – stawia przed nimi wymóg przyjmowania zwrotów od klientów w ciągu określonej od zakupu liczby dni. Najlepiej zatem skonsultować się ze sklepem przed złożeniem zamówienia nie tylko w celu ustalenia najlepszego potencjalnie modelu kasku, ale również – tego, czy po otwarciu przesyłki będzie możliwość przymierzenia konkretnego kasku. Producenci akcesoriów jakimi są kaski motocyklowe dobrze o tym wiedzą, dlatego zazwyczaj tego rodzaju dylematy są bezpodstawne. Warto jednakże upewnić się co do wszelkich wątpliwości droga telefoniczną albo mailową. W sklepach takich jak Jan-Mar, nastawionych na indywidualne potrzeby każdego motocyklisty, zarówno tego początkującego jak i rajdowca, doświadczony personel tylko czeka na Twoje pytania oraz możliwość dobrania nie tylko świetnego kasku, ale także innych odpowiednich właśnie dla Ciebie dodatków do ukochanej maszyny. Dobrze dobrane kaski na motor zapewniają komfort, bezpieczeństwo oraz satysfakcję z jazdy. A sam dobór idealnego kasku dla kolejnego klienta – to za każdym razem ogromna satysfakcja dla pracowników sklepu Jan-Mar. Tworzy to zatem jakże pożądaną sytuację typu win-win, gdzie obie strony ostatecznie są zadowolone z wyników działania. Bo kaski warto dobierać po prostu u pasjonatów motocykli!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button