Prezentacje samochodów

Hyundai Ioniq 5 Electric – wzór samochodu elektrycznego

Elektromobilność ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy najczęściej wskazują na takie wady samochodów z napędem elektrycznym, jak niewielki zasięg na jednym ładowaniu, bardzo wysoka cena zakupu oraz ograniczona funkcjonalność. Temu stereotypowi przeczy najnowszy model elektryczny w ofercie koreańskiego producenta, czyli Hyundai Ioniq 5 Electric. To fantastyczny samochód, który na pewno warto sprawdzić podczas jazdy testowej.

Najnowsza technologia napędu elektrycznego

Hyundai Ioniq 5 to samochód w pełni elektryczny, czyli tzw. BEV. Oznacza to, że nie wykorzystuje żadnego konwencjonalnego paliwa. Jest więc zeroemisyjny, a przy tym bardzo tani w eksploatacji.

W tym miejscu można od razu obalić popularny mit dotyczący kłopotliwego ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Korzystając z ultraszybkiej stacji ładowania można zwiększyć zasięg Ioniq 5 aż o 100 kilometrów w czasie zaledwie 5 minut lub naładować akumulator do 80% w czasie jedynie 18 minut. Jest to zatem samochód zarówno do miasta, jak i w dalekie trasy.

Znakomite osiągi

Hyundai Ioniq 5 Electric to propozycja dla kierowców, którzy cenią sobie ekologiczny charakter i niskie koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych, natomiast za kierownicą szukają również emocji. Ten model zapewnia je aż w nadmiarze. Wystarczy spojrzeć na osiągi. Ioniq 5 przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,2 sekundy w wersji z dwoma silnikami, napędem na cztery koła i akumulatorem 72,6 kWh.

Wysoki komfort podróżowania

Ioniq 5 został zbudowany na nowej platformie podłogowej EV, co pozwoliło wygospodarować dużą ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów. Na komfort jazdy wpływa również znakomite wyposażenie, które poza standardowymi rozwiązaniami znanymi z innych modeli koreańskiego producenta obejmuje także inteligentne funkcje w ramach technologii łączności Bluelink (m.in. zdalne zarządzanie systemem inforozrywki w samochodzie, podgląd na wszystkie kluczowe parametry pracy samochodu na ekranie smartfonu etc.).

Spokój na lata

Kierowców, którzy mają ograniczone zaufanie do napędu elektrycznego, może przekonać polityka gwarancyjna Hyundaia. Koreański producent udowadnia wysoką jakość modelu Ioniq 5 Electric udzielając aż 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów. Dodatkowo otrzymujemy 8 lat gwarancji na akumulator litowo-jonowy z limitem do 160 000 kilometrów.

Warto również dodać, że koreański producent ma w ofercie dwie wersje modelu Ioniq – omawianą 5 z napędem elektrycznym oraz Ioniq Hybrid. Druga z nich to dobra propozycja dla kierowców o nieco bardziej tradycyjnym podejściu do motoryzacji, szukających auta bardzo oszczędnego w codziennej eksploatacji, niezawodnego, a przy tym niżej wycenionego.

Hyundai Ioniq 5 z napędem elektrycznym to jeden z najbardziej ekscytujących „elektryków” wjeżdżających na polskie drogi. Możesz sprawdzić jego zalety podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button