Artykuły

Jaką kartę do kamery samochodowej wybrać? Oto co wyróżnia te najlepsze!

Kamera samochodowa to bardzo przydatne akcesorium. Nagrania z niej mogą być bardzo ważnym dowodem w sprawie, gdy dojdzie do rozmaitych stłuczek bądź kolizji. Oczywiście taki sprzęt musi być wyposażony w odpowiednią kartę pamięci. Jaką kartę do wideorejestratora wybrać? Co wyróżnia te najlepsze?

Karta do kamery samochodowej — jaką powinna mieć pojemność?

Generalnie powinniśmy wyjść z takiego założenia, że im większa pojemność karty pamięci, tym lepiej. Często bowiem decydujemy się na zakup wideorejestratorów nagrywających materiały wideo w dość wysokiej rozdzielczości — Full HD bądź nawet 4K.

Takie nagrania potrafią zajmować naprawdę sporo miejsca w pamięci – od kilkuset megabajtów do nawet kilkudziesięciu gigabajtów. Karta SD do kamery samochodowej powinna więc oferować nam przynajmniej 32 GB przestrzeni dyskowej. To takie rozsądne minimum. Najlepiej byłoby, gdybyśmy dla własnego komfortu zdecydowali się na zakup karty pamięci o pojemności około 128 GB. Jaką kartę do kamery samochodowej wybrać? Na przykład taką, jaką oferuje Nextbase.

Dobra karta do kamery samochodowej, czyli jaka?

Na rynku mamy dostępnych naprawdę multum rozmaitych kart microSD. Niektóre z nich to tanie, chińskie produkty no-name, a niektóre to rozwiązania od uznanych producentów oferujące wsparcie dla wielu ciekawych technologii. Oczywiście nie powinniśmy decydować się na kuszące nas niskimi cenami karty SD do wideorejestratorów nieznanych producentów.

Kompatybilność kart do kamery samochodowej — najważniejsze informacje

Jak sprawdzić, czy dana karta pamięci microSD będzie kompatybilna z naszym wideorejestratorem? Przede wszystkim warto zajrzeć do instrukcji obsługi, bądź też zasięgnąć informacji ze strony producenta. Koncerny oferujące nam swoje wideorejestratory bardzo często informują nas w specyfikacji danej kamery samochodowej, jaka jest maksymalna pojemność karty pamięci obsługiwanej przez dany rejestrator.

Nowoczesne urządzenia nie powinny mieć najmniejszych problemów z odczytem danych nawet z bardzo pojemnych kart microSD oferujących nawet 128 GB bądź 256 GB przestrzeni dyskowej na dane użytkownika.

Formatowanie karty SD pod kamerkę samochodową

Istnieje kilka metod sformatowania karty SD. Najprościej zrobić to z poziomu komputera z MS Windows. Wystarczy włożyć kartę do nośnika, a następnie, z poziomu Komputer (Mój Komputer) zaznaczyć nośnik, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „formatuj”. Możemy wybrać taki format, jak: NTFS, FAT32 oraz exFAT. Najlepiej wybrać ten domyślnie sugerowany nam przez system Windows. Pozostaje nam kliknięcie przycisku “OK” i wtedy karta SD zostaje w błyskawicznym tempie formatowana.

Można też wyczyścić nośnik z poziomu kamery samochodowej. Wystarczy wejść w menu i wybrać odpowiednią opcję. Nie musimy wtedy martwić się o format. Urządzenie wybierze ten, który będzie najlepszy, a jednocześnie najbardziej optymalny.W zdecydowanej większości przypadków w menu urządzenia wystarczy znaleźć funkcję pamięci masowej lub skrót do nośnika SD.

Podsumowanie

To bardzo proste, a jednocześnie ważne zadanie. Od tego, czy nośnik będzie odpowiednio wyczyszczony, zależy to, czy urządzenie będzie potrafiło zapisać pliki w odpowiedniej jakości. Warto pamiętać też o tym, że liczy się nie tylko metoda formatowania, ale i nośnik i jego jakość. Profesjonalne karty SD do kamerek samochodowych znajdziemy na przykład w ofercie Nextbase.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button