Artykuły

Czy warto kupić szampon samochodowy do mycia auta?

Czy warto kupić szampon samochodowy do mycia auta? Zanim odpowiemy na to pytanie, przypomnijmy, czym jest preparat tego rodzaju. Szczegóły znajdziesz w niniejszym wpisie. 

Dzięki szamponom samochodowym mycie samochodu nigdy nie było tak proste! Czym są preparaty tego rodzaju? Jaki szampon samochodowy warto wybrać? Aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie, sprawdź, jakie rodzaje szamponów można znaleźć na rynku. Więcej informacji na temat szamponów do mycia auta znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Co to jest szampon samochodowy?

Szampon do mycia samochodu to doskonałe rozwiązanie do usuwania takich zabrudzeń, jak sól drogowa, błoto, plamy, pyły czy trwałe osady. Jeśli interesuje Cię skuteczne mycie auta, koniecznie zainwestuj w odpowiedni szampon samochodowy. Jaki preparat wybrać? Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, sprawdź, jakie rodzaje szamponów samochodowych są dostępne na rynku. Zapoznaj się z ich charakterystyką i wybierz tę opcję, która spełnia Twoje oczekiwania.

Pamiętaj, aby wybierać dobrej jakości szampony. Te najlepsze preparaty charakteryzują się neutralnym pH i wysoką koncentracją czyszczącego środka. Warto decydować się na takie szampony, które oczywiście są bezpieczne dla warstwy ochronnej i ogólnie dla wosków, które zostały nałożone na lakier.

szampony samochodowe K2 ranking

Szampony samochodowe – jakie są rodzaje?

Aktualnie można kupić różnego rodzaju szampony samochodowe. Do najpopularniejszych zalicza się szampony samochodowe z woskiem, specjalne preparaty do ręcznego mycia samochodu czy z neutralnym pH. Dostępne są także szampony samochodowe dla profesjonalistów oraz przeznaczone do myjki ciśnieniowej. Te ostatnie pozwalają na mycie samochodu ręcznie i zaaplikowanie szamponu za pośrednictwem pianownicy lub myjki ciśnieniowej.

Jak właściwie używa się szampon do mycia samochodu? Informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji producenta, którego preparat wybrałeś. Z reguły jednak warto przed czyszczeniem spłukać samochód bieżącą wodą. Sam szampon należy zmieszać z wodą, a następnie za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki umyć cały samochód. Poleca się także, aby z myciem kierować się od góry w dół i regularnie opłukiwać umyte już elementy czystą wodą. Na koniec należy powtórzyć spłukiwanie i wytrzeć samochód do sucha. Efektem będzie czysty samochód bez zacieków.

szampon samochodowy nadający powłokę hydrofobową

Jaki szampon do powłok ceramicznych wybrać?

Jeśli boisz się, że powłoka ceramiczna Twojego samochodu zostanie uszkodzona przez szampon, koniecznie wybierz taki preparat, który jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla wspomnianych powłok. Ważne, aby były to produkty o neutralnym pH. Dlaczego? Ponieważ brak zasadowego oraz kwasowego środowiska w trakcie mycia samochodu zapewnia zarówno powłoce ceramicznej, jak i kwarcowej dłuższą żywotność. W przypadku dodatkowych pytań lub problemów z dobraniem odpowiedniego szamponu do mycia ręcznego koniecznie skontaktuj się ze specjalistą i skorzystaj z jego pomocy.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button