Artykuły

Dlaczego warto zamontować w aucie kamerę cofania oraz wideorejestrator?

Kamera cofania i wideorejestrator obecnie są jednymi z podstawowych elementów wyposażenia w nowych autach, a posiadacze starszych pojazdów bardzo chętnie dokupują tego typu urządzenia, ponieważ zdecydowanie podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wyposażenie swojego auta w dodatkowe elementy możne nas uchronić od wielu groźnych sytuacji oraz konsekwencji zdarzeń, do których się nie przyczyniliśmy. Dlaczego warto wyposażyć swój pojazd w kamerę cofania oraz wideorejestrator?

Zalety wyposażenia samochodu w wideorejestrator

Podczas wielu zdarzeń, które mają miejsce na drogach ustalenie sprawcy, jest kłopotliwe – jedna strona próbuje zrzucić odpowiedzialność na innego kierowcę, przez co ukaranie faktycznego sprawcy bywa niemożliwe. W takiej sytuacji bardzo przydaje się wideorejestrator zamontowany w aucie, który umożliwi odtworzenie chronologicznego przebiegu zdarzeń i ukarania sprawcy. Policja w wielu przypadkach prosi o pomoc kierowców, którzy takie urządzenie posiadają, nie tylko w sytuacji stłuczki, czy wypadku drogowego. Wideorejestrator jest pomocny w przypadku poszukiwań osób zaginionych (najczęściej, kiedy jest odtwarzana np. trasa samochodu, którym mogli się poruszać), kradzieży i wielu innych sytuacji, w których bezpieczeństwo osób, czy mienia było zagrożone.

Wideorejestrator – pogromca sprawców

Działanie kamery podczas podróży jest bardzo ważne, co więcej, niemal każdy sprzęt wyposażony jest także w tryb parkingowy, który umożliwia podgląd całodobowy. W ten sposób nawet jeżeli ktoś spowoduje zdarzenie drogowe w czasie, kiedy nie będzie nas w pojeździe, np. zarysuje nam zaparkowany pojazd podczas cofania, ten fakt zostanie zarejestrowany przez urządzenie. Nowoczesne wideorejestratory, które zapisują materiał w jakości minimum FullHD, pozwalają odtworzyć płynny przebieg zdarzeń, najczęściej umożliwiają także wskazanie numerów rejestracyjnych pojazdu. Zapisany na karcie pamięci materiał nie zawsze ma związek z wydarzeniami na drodze, bywa niezwykle pomocny także we wskazaniu tego, co wydarzyło się w określonym czasie w miejscu, które kamera obejmuje swoim zasięgiem.

Kamera cofania, czyli jak mieć oczy z tyłu głowy

Zalet kamery cofania nie sposób zliczyć. W najnowszych pojazdach montowane są one fabrycznie, jednak istnieje możliwość ich zainstalowania także w starszych modelach. Kamera cofania pozwala na dokładną obserwację tego, co się dzieje z tyłu pojazdu, dzięki czemu nie tylko unikniemy stłuczki, ale też bardzo szybko zauważmy, jeżeli ktoś będzie przechodził z tyłu pojazdu i w porę zareagujmy, by przechodniowi nie stała się krzywda. To urządzenie pozwoli także na bardzo dokładne wykonanie manewrów parkowania, co jest nieocenioną pomocą, szczególnie w miejscach, gdzie nie mamy zbyt wiele miejsca.

Kamera cofania i wideorejestrator mogą być jednym zintegrowanym urządzeniem, które można w prosty sposób zamontować właściwe w każdym pojeździe. Takie rozwiązanie nie tylko daje poczucie bezpieczeństwa – w prosty sposób unikniemy, tego, by ktoś nas bezpodstawnie oskarżał, do tego komfort cofania jest nieporównywalny. Co więcej, zagwarantowanie sobie wygody wcale nie jest bardzo kosztowne, zakup wideorejestratora z kamerą cofania to nie jest duży wydatek.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button