Artykuły

Czy warto wziąć dodatkowe ubezpieczenie przy wynajmie auta?

Ubezpieczenie wypożyczonego auta to niezwykle ważna kwestia, choć nie każdy, kto posiada własną polisę, myśli o tego typu zabezpieczeniu. Jeśli posiadane ubezpieczenie nie obejmuje sytuacji kolizyjnych lub wynajmu, być może będziesz trzeba zapłacić z własnej kieszeni, jeśli dojdzie do wypadku. W przypadku, gdy kierowca rozważa dodatkowe ubezpieczenie samochodu wypożyczonego, warto zapoznać się z kilkoma informacjami na temat tego typu rozwiązania.

Wypożyczalnia samochodów a ubezpieczenie – w czym sprawdzi się własna polisa?

Wynajem samochodów to popularny biznes. Może się on różnić w pewnych kwestiach w zależności od wybranej firmy, dlatego zawsze lepiej wiedzieć nieco więcej przed wypożyczeniem auta. Warto także przejrzeć najciekawsze oferty na rynku. Na wyróżnienie zasługuje wypożyczalnia samochodów w Warszawie. Na stronie firmy znajdują się informacje dotyczące ubezpieczenia, jednak w razie wątpliwości istnieje możliwość też skontaktowania się z pracownikiem i zapytania o interesujące kwestie. Oto przydatne porównanie rozwiązań oferowanych przez wypożyczalnię samochodów z tymi obejmowanymi własną polisą.

Ubezpieczenie samochodu pod wynajem – wypadki i kradzieże

Co gwarantuje wypożyczalnia? Ubezpieczenie od szkód po kolizji obejmuje kradzież lub uszkodzenie wynajętego pojazdu w wyniku kolizji. Jednak tak naprawdę nie jest to ubezpieczenie, a zrzeczenie się, które mówi, że wypożyczalnia samochodów nie pociągnie kierowcy do odpowiedzialności za wszystkie szkody. Należy jednak podkreślić, że zapis nie obowiązuje w przypadku zaniedbania ze strony prowadzącego auto, np. przekroczenia dozwolonej prędkości. Wypożyczalnia może pobrać opłatę za inne kwestie, jak koszt holowania wypożyczonego pojazdu. Dodatkowe ubezpieczenie gwarantuje, że w przypadku posiadania pełnego ubezpieczenie lub tego od kolizji w osobistej polisie samochodowej, nie ma potrzeby podpisywania się pod dokumentem o zrzeczeniu się.

Ubezpieczenie OC

Dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokryje koszty w przypadku uszkodzenia pojazdów lub mienia innych osób. Jeśli natomiast kierowca posiada własną polisę OC, ta dodatkowa ochrona nie jest konieczna.

Ubezpieczenie NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zajmuje się rachunkami medycznymi w przypadku, gdy osoby znajdujące się w pojeździe doznają obrażeń podczas jazdy. Obejmuje nawet świadczenia z tytułu śmierci w najgorszych scenariuszach. Osobiste ubezpieczenie zdrowotne lub przed obrażeniami ciała w polisie samochodowej prawdopodobnie zapewnia wystarczającą ochronę. W takim wypadku prawdopodobnie nie ma potrzeby kupowania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli chodzi o świadczenia z tytułu śmierci, lepiej nabyć terminowe ubezpieczenie na życie, aby chronić swoje dochody i rodzinę w razie tragicznych skutków jazdy wypożyczonym samochodem.

Zakres rzeczy osobistych

Ten rodzaj ubezpieczenia pokryje koszty własności osobistej (do określonej kwoty), która zostanie skradziona z pojazdu. Często nie ma potrzeby wykupowania własnej polisy, ponieważ ubezpieczenie najemców zwykle zapewnia taką samą ochronę. Warto jest się jednak upewnić, czy widnieje tego typu zapis.

Czy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie przy wynajmie auta?

Zdecydowanie warto postawić na dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ zapewnia komfort psychiczny podczas wynajmu samochodu. Ponadto można się skupić na rzeczach ważniejszych od tego, czy wypożyczony pojazd jest cały. Jeśli kierowca, przykładowo wyjeżdża na wakacje, to uczucie bezpieczeństwa w tej kwestii będzie bezcenne.

Kiedy występuje potrzeba ubezpieczenia wypożyczonego auta?

Jeśli kierowca nadal ma wątpliwości dotyczące tego, czy ubezpieczenie wypożyczonego auta to dobra decyzja, poniżej znajdują się przykładowe sytuacje, w których będzie potrzebne:

  • własna polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje wynajmu,
  • brak własnego auta, a tym samym ubezpieczenia samochodowego,
  • kierowca często korzysta z usług wypożyczalni,
  • obawa o wysoki koszt z tytułu udziału własnego w kolizji.

Wszelkie informacje o korzystaniu wynajmie długoterminowym znajdziesz na stronie: http://www.dekoboko.pl/kiedy-warto-skorzystac-z-dlugoterminowego-wynajmu-samochodu/

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button