Artykuły

Car wrapping – ochrona samochodu i nowy wygląd

Oklejanie samochodów to sposób na ochronę karoserii samochodu, ale także tapicerki. Dzięki specjalnej folii możemy zmienić wygląd pojazdu nie do poznania i będzie to tańsze rozwiązanie niż nowy lakier. Jak to działa?

Każdy samochód wymaga pielęgnacji, ale nie każdy właściciel właściwie troszczy się o swój pojazd. Wszystkie osoby, które dbają o własne automobile orientują się czym jest car wrapping. Jest to proces polegający na oklejeniu auta folią. Jej zadaniem jest zabezpieczenie lakieru przed działaniem czynników niekorzystnie wpływających na karoserię, jak np. uderzenia kamieni, ale także promieniowaniem UV. Folia pełni rolę ochronną, ale może także zmienić wygląd zewnętrzny samochodu. Używa się ją także do modyfikacji elementów wewnątrz pojazdów. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Oklejanie samochodów – skuteczna ochrona

Proces car wrappingu można wykonać na dowolnym pojeździe. Poza samochodami z powodzeniem sprawdzi się na motocyklach, łodziach czy samolotach. Planując zabezpieczyć pojazd do wyboru mamy dwie drogi. Pierwsza to wykorzystanie przeźroczystej folii, która nie ingeruję w walory wizualne pojazdu i druga, gdzie wprowadzamy grafikę lub po prostu inny kolor nadwozia. Samo oklejenie pojazdu ochroni przed zarysowaniami i otarciami parkingowymi, zabrudzeniami owadami lub pyłkiem z drzew, a także przed substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład asfaltu oraz tych używanych zimą na ulicy. Dodatkowa warstwa zabezpieczy pojazd także przed przebarwieniami lakieru, które powstają na skutek działania promieni UV.

Zmień wygląd swojego samochodu

Chcą tchnąć nowe życie w nasze auto, często rozważamy zmianę lakieru. Jest to proces nieodwracalny i w porównaniu do car wrappingu ok. dwukrotnie droższy. Folia przeźroczysta nasyca i wyciąga barwę, a kolorowy motyw zmienia wygląd samochodu. Możemy zastosować jednolity odcień lub zdecydować się na coś oryginalnego, co podkreśli walory pojazdu. Istnieje możliwość modyfikacji elementów tapicerki. Z wysokiego połysku zrobimy mat, a z metalu drewno. Dowolność pod tym względem to duży atut car wrappingu. Pielęgnacja nadwozia i wnętrza nie różni się od standardowych zabiegów z jednym wyjątkiem. Musimy unikać myjni szczotkowych. Zastosowanie foli pozwoli cieszyć się z nowego wyglądu samochodu nawet przez 10 lat.

Coś dla pasjonatów i zawodowców

Szkolenia PDR i PPF to kolejny etap rozwoju dla pasjonatów samochodów. Na tego typu zajęciach poruszą się kwestie teoretyczne i praktyczne związane z usuwaniem wgnieceń bez konieczności lakierowania. Jest to świetna okazja na poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności, które będą przydatne w domowym garażu. Jednocześnie jest to zbiór cennej wiedzy dla praktyków, którzy na co dzień pracują we wszelkiej maści warsztatach, salonach czy serwisach samochodowych. Wszystkie zainteresowane osoby chcące poszerzyć swoje kompetencje powinny zajrzeć na https://autoklinikapoznan.pl/szkolenie-pdr/.

Oklejanie samochodów to proces, który uchroni nasze auto przed wieloma niepożądanymi zagrożeniami czyhającymi na drodze. Jednocześnie to dobry sposób, aby odświeżyć lub zmienić wygląd pojazdu, dając mu drugie życie. Tylko od nas zależy, jak zadbamy o swój samochód, a car wrapping to jedna z prostszych metod.

Zobacz również inne ciekawe informacje w temacie: Oklejanie samochodu

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button