ArtykułyPolecane

Najważniejsze zalety systemów lokalizacji pojazdów GPS

Coraz więcej firm transportowych decyduje się na zakup systemów służących do lokalizacji pojazdów firmowych w oparciu o moduły GPS. Z czego wynika rosnąca popularność tego typu systemów i na jakie korzyści może liczyć przedsiębiorca, który zdecyduje się na implementację tego typu rozwiązania w swojej firmie?

Co oferuje podstawowy system lokalizacji pojazdów GPS?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj systemu zdecyduje się przedsiębiorca, instalując moduły GPS w samochodach służbowych, zyskuje on możliwość monitorowania ich aktualnego położenia na mapie w czasie rzeczywistym. Inaczej mówiąc, po uruchomieniu systemu przedsiębiorca widzi mapę z punktami oznaczającymi firmowe pojazdy włączone do systemu lokalizacji. Wie, w którym miejscu znajduje się dany pojazd, w jakim kierunku zmierza, jaka jest jego odległość do punktu docelowego lub bazy. To niezwykłe ułatwienie, zwłaszcza w zakresie koordynacji pracy w firmie i to niezależnie od tego, czy dysponuje ona zaledwie kilkoma pojazdami, czy też znacznie większą liczbą samochodów. Kolejną z ważnych funkcji systemów lokalizacji pojazdów GPS jest możliwość zdalnego wyznaczania tras i wskazywania punktów docelowych. Dzięki temu operator systemu może pomóc pracownikowi w dotarciu do wyznaczonego miejsca, co wiąże się z oszczędnością czasu pracy. Ważną funkcją tego typu systemów jest także zbieranie informacji w dłuższej perspektywie czasu. Dzięki temu właściciel firmy ma dostęp do historii przebiegu wszystkich firmowych pojazdów i ich lokalizacji (tras, po jakich się poruszały), co pozwala na zoptymalizowanie tras przejazdów i tym samym na poprawę efektywności pracy w firmie.

Dodatkowe narzędzia i przydatne funkcje

Nowoczesne systemy lokalizacji pojazdów GPS bardzo często wyposażone są również w rozbudowane narzędzia do raportowania i analizowania niektórych parametrów eksploatacyjnych pojazdów. Tworzenie zbiorczych zestawień może pomóc w określeniu tego, który z pracowników zasługuje na premię, a którego należy upomnieć. Systemy tego typu często dają również możliwość wyznaczania obszarów dostępu dla konkretnych kierowców lub wybranych grup pracowników. Dzięki temu system automatycznie wychwyci każdy wyjazd poza wyznaczoną strefę pracy, informując o tym operatora systemu – właściciela firmy.

System lokalizacji pojazdów GPS to skuteczne narzędzie w rękach przedsiębiorców, którym zależy na poprawie efektywności pracy kierowców, optymalizacji sposobu zarządzania czasem ich pracy, lepszej organizacji pracy w firmie czy ograniczeniu kosztów jej funkcjonowania. Oczywiście monitoring GPS to w pewnym stopniu również sposób na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i firmowego mienia.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.satisgps.com

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button