Artykuły

Zalety sieciowych wypożyczalni samochodów

Firmy działające w branży wynajmu pojazdów można podzielić na dwie główne grupy: lokalne wypożyczalnie, posiadające jeden bądź kilka położonych blisko siebie oddziałów, jak również wypożyczalnie sieciowe, działające na dużym obszarze. Sieciowe wypożyczalnie samochodów posiadają wiele zalet, którymi nie mogą się pochwalić ich mniejsi konkurenci. Jakich? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Duża liczba oddziałów

Najważniejszą zaletą sieciowych wypożyczalni samochodów jest duża liczba oddziałów oraz punktów wydań zlokalizowanych na terenie całego kraju, a nawet kontynentu. Decydując się na przykład na wynajem samochodu w Krakowie, można zwrócić pojazd w dowolnej filii na terenie Polski lub Europy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybko dostać się z punktu A do punktu B po podróży lotniczej, czy rodziny udającej się na wakacje – można wynająć auto na jeden dzień, dojechać w wybrane miejsce, oddać samochód do oddziału, a po zakończeniu urlopu ponownie zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut. W przypadku lokalnej wypożyczalni samochodów takie postępowanie nie jest możliwe – należy zwrócić samochód w miejscu, w którym podpisywana była umowa, lub liczyć się z wysokimi kosztami odebrania auta przez pracownika wypożyczalni.

Większy wybór modeli samochodów

Wiele zalet sieciowych wypożyczalni aut względem ich lokalnych odpowiedników wynika z ich rozmiaru – to większe przedsiębiorstwa, dzięki czemu mogą zapewnić klientom więcej opcji. Jedną z korzyści wynikających ze skorzystania z usług „sieciówek” jest szerszy wybór modeli pojazdów – od ekonomicznych aut miejskich, poprzez pojemne kombi czy minivany, aż po samochody luksusowe i dostawcze. Większość wypożyczalni sieciowych proponuje w każdym segmencie rynkowym przynajmniej kilka różnych modeli samochodów, dzięki czemu klient może wybrać auto idealnie (lub niemal idealnie) dostosowane do swoich potrzeb.

Więcej opcji rezerwacji

Lokalne wypożyczalnie samochodów oferują zazwyczaj dwa sposoby na wynajem samochodu – rezerwację telefoniczną bądź pojawienie się w oddziale osobiście. Wypożyczalnie sieciowe z kolei coraz częściej proponują klientom jeszcze jedną alternatywę, która jest dla wielu osób bardzo dużym udogodnieniem – możliwość rezerwacji auta przez Internet. Jedną z nich jest ogólnopolska sieć wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL. Jej właściciel tłumaczy nam najważniejsze zalety tego rozwiązania: Do zalet rezerwacji auta online zaliczyć można oszczędność czasu i wygodę, możliwość dokładnego zapoznania się z ofertą wypożyczalni oraz łatwiejszy wybór miejsca odbioru i zwrotu pojazdu. Ponadto nasza firma gwarantuje klientom rezerwującym auto przez Internet najniższą cenę wynajmu.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button