Artykuły

Kamera samochodowa Xiaomi – świetny wybór w dobrej cenie!

Branża wideorejestratorów jest kolejnym polem do popisu dla giganta branży nowoczesnych technologii, jakim bez wątpienia jest Xiaomi. I jak widać, chiński producent radzi sobie tutaj naprawdę nieźle, oferując całkiem dobry sprzęt w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Potwierdzeniem tego jest kamera samochodowa Yi Dash Camera, zaawansowane technologicznie urządzenie, które możemy nabyć za dużo mniej niż 300 zł. Co najważniejsze, w tej klasie cenowej kamera samochodowa Xiaomi okazuje się bezkonkurencyjna!

Wi-Fi – zdalne sterowanie i łatwa obsługa

Zanim przejdziemy do jakości nagrywania, warto zaznaczyć, jak wygodnym i prostym w użyciu jest urządzenie rejestrujące Yi Dash Camera. Kamera została wyposażona w łączność bezprzewodową Wi-fi, co wraz z dedykowaną na smartfona aplikacją – Yi Dashcam, pozwala na jej wygodne sterowanie zdalne.

Z poziomu smartfona możemy nie tylko ustawiać poszczególne parametry kamery, ale także stosować podgląd na żywo z funkcją wykonywania zdjęć, odtwarzaniem nagranego materiału czy zgrywaniem go na telefon. Ciekawym dodatkiem jest również funkcja ostrzegania ADAS, informująca nas o zmianie pasa ruchu czy zbyt blisko znajdującym się pojeździe.

W zestawie mamy kamerę samochodową Xiaomi, taśmowy uchwyt do mocowania na szybę, ładowarkę i kabel microUSB. Kamera jest łatwa i szybka w montażu. Instaluje się ją w górnej części szyby, w okolicach lusterka wstecznego. Wideorejestrator dobrze się trzyma i nie zasłania kierowcy widoku drogi.

Kamera samochodowa Xiaomi – Full HD i 60 FPS

Kamera oferuje nam trzy rozdzielczości do wyboru, przy czym ta maksymalna wynosi 1296p30. Na uwagę zasługuje jednak nieco niższa rozdzielczość 1080/p60, gdzie mamy możliwość nagrywania z 60 klatkami na sekundę, co pozwala uzyskać o wiele płynniejszy obraz. Oprócz tego możemy ustawić jeszcze 1080p30.

Bezkonkurencyjna optyka

To, co czyni wideorejestrator Yi Dash Camera bezkonkurencyjnym w tym przedziale cenowym, jest świetna jakość optyki. Za naprawdę niezbyt wygórowaną cenę otrzymujemy szklany i jasny obiektyw F/1,8, który zapewnia świetną widoczność także po zmroku. Oprócz tego mamy do dyspozycji szeroki kąt widzenia 165 stopni, który pozwala zarejestrować więcej szczegółów na drodze.

Jeśli do tego dorzucimy jeszcze całkiem sprawny sensor optyczny Aptiny, który doskonale stabilizuje obraz i wysoką rozdzielczość wideo z 60 klatkami na sekundę oraz całkiem sprawną redukcję szumów to kamerka ta spokojnie może stawać w szranki z kamerami z wyższego przedziału cenowego.

Jeśli zatem szukamy wideorejestratora, który zagwarantuje nam wysoką jakość wideo zarówno w dzień, jak i w nocy, który jest tani i prosty w obsłudze, to kamera samochodowa Xiaomi Yi Dash nie ma sobie równych.

Xiaomi – tania i dobra kamera samochodowa

Przy okazji warto nadmienić, że sama jakość wykonania urządzenia jest na bardzo wysokim poziomie. Już na pierwszy rzut oka widać, że kamerka jest solidna i wytrzymała, a zastosowane szczeliny chłodzące, zapewnią jej dobrą pracę nawet w wysokich temperaturach. Wideorejestrator ten jest zatem świetną alternatywą dla droższych kamer, który pod względem jakości nagrań i wygody obsługi może spokojnie konkurować z urządzeniami oscylującymi pod względem ceny w okolicach 400-500 złotych.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button