Artykuły

Internetowe ogłoszenia motoryzacyjne – nieograniczone możliwości dla konsumentów?

W obecnych czasach za pośrednictwem internetu wykonujemy większość zakupów – od podstawowych spożywczych po zamówienia wartościowego sprzętu. A jak pokazuje praktyka, także sprzedaż samochodów (używanych i nowych) oraz wynajem różnego typu pojazdów przeniosły się do sieci, czemu trudno się dziwić. Co wpływa na ten trend? Dlaczego dzisiejsi kierowcy najchętniej kupują auta właśnie przez internet? Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego już teraz!

Jeszcze do niedawna, aby kupić auto, należało udać się na giełdę samochodową oraz pilnie śledzić ogłoszenia zamieszczane w gazetach, by nie przegapić korzystnej oferty. Dzisiejszy kupiec zadanie to ma dalece uproszczone, jednocześnie otrzymując znacznie większy wybór w dostępnych pojazdach. Wszystko to zasługa internetu i profesjonalnych motoryzacyjnych serwisów ogłoszeniowych, gdzie odbywa się praktycznie cały handel wtórny…

Samochody używane – popularność rynku wtórnego

Zarówno właściciele komisów samochodowych, jak i prywatne osoby chcące sprzedać auto, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że najszybciej osiągną cel, ogłaszając się na dedykowanych do tego portalach. Dzięki nim otrzymują znacznie większy zasięg niż przy samodzielnych próbach sprzedaży – niejednokrotnie po pojazd zgłaszają się kupcy z drugiego końca kraju lub zagranicy!

Jest to też niekwestionowany plus dla kupujących: mają możliwość porównania cen za interesujący ich model auta i sprawdzenia, w jakiej kondycji powinien się znajdować w danym wieku. Ogłoszenia motoryzacyjne w profesjonalnych serwisach ponadto gwarantują pełne bezpieczeństwo, wgląd w stan pojazdu i jego historię, a także wygodę – jednocześnie możemy obserwować (zapamiętać) kilka aut. W naszym zasięgu pozostają samochody osobowe, motocykle czy samochody dostawcze.

Jak poznać historię pojazdu używanego?

Ogłoszenia motoryzacyjne samochodów używanych często (bardzo błędnie) kojarzone są z ryzykownym zakupem. Konsumenci obawiają się nabyć auto od nieuczciwego sprzedawcy i narazić tym na szereg ukrytych usterek i konieczność poniesienia niemałych kosztów naprawy. I choć jeszcze do niedawna istniało takie niebezpieczeństwo, dzisiaj coraz łatwiej możemy zweryfikować stan pojazdu, jego historię, w tym ilość poprzednich właścicieli, stan licznika i przeprowadzane naprawy serwisowe. Renomowane portale ogłoszeniowe dbają o swoich klientów i pozwalają im, za niewielką opłatą, zapoznać się z raportem VIN. Oprócz wspomnianych danych, umieszczono w nim rejestr aut kradzionych, chroniąc nas tym przed daleko niekomfortową i niechcianą sytuacją…

Wszystkie te informacje, nawet jeśli zostały ukryte przez sprzedawcę przy nowych ogłoszeniach, szybko wyjdą na jaw.

Auta używane z różnych segmentów

Co naturalne, każdy kierowca pragnie wyposażyć się w pojazd idealnie spełniający jego oczekiwania i wymagania. Zwraca uwagę na rodzaj nadwozia, pojemność silnika, przebieg, rodzaj napędu, a także szereg dodatkowych funkcji jak np. czujnik parkowania, podgrzewane lusterka czy wbudowana nawigacja. Jest to kolejny przykład, dlaczego ogłoszenia motoryzacyjne cieszą się coraz większą popularnością – bez najmniejszych problemów znajdziemy auto z odpowiedniego dla nas segmentu. Wyróżniamy między innymi:

  • Segment A – są to niewielkie, ekonomiczne auta. Przeznaczone głównie do jazdy miejskiej, np. dojazdu do pracy. Przedstawicielem tej klasy są Citroen C1 i Fiat Panda.
  • Segment B – kolejny typ nadwozia, gwarantujący większą przestrzeń. Również wykorzystywany do jazdy miejskiej.
  • Segment C – w tej klasie znajdują się używane i nowe samochody z nieco wyższej, średniej półki. Doskonałe do dalszych tras, wygodne. To np. Ford Focus czy Hyundai i30.
  • Segment D – duże, pojemne auta, często w wersji kombi. Zapewniają pełen komfort dla 5 osób.
  • Segment E i F – z tego typu samochodami osobowymi wiąże się spory wydatek. To pojazdy luksusowe (sportowe i limuzyny), choć klasa E występuje też w przystępniejszej cenie.

Na rynku znajdziemy również segmenty G (klasa premium, bardzo drogie auta sportowe), H (kabriolety), I (niezwykle popularne w ostatnim czasie auta typu SUV) oraz K (vany).

Inne możliwości ogłoszeń motoryzacyjnych

Co istotne, renomowanie portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi oferują także sprzedaż i wynajem innych pojazdów. Oprócz nowych i używanych samochodów osobowych, znajdziemy na nich profesjonalne maszyny budowlane, rolnicze, przyczepy i samochody dostawcze. Szczególną popularnością cieszy się tutaj opcja wynajmu. Dzięki niej nie musimy przeznaczać wygórowanych kwot na kupno pojazdu, który potrzebny jest jedynie przez określony czas.

Kupując lub wypożyczając dany pojazd, każdorazowo otrzymamy komplet niezbędnych dokumentów jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, ubezpieczenie, umowę kupna/sprzedaży lub wynajmu. Szybko, sprawnie i pewnie – czy można oczekiwać czegoś więcej?

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button