Artykuły

Uchwyty na telefon do samochodu – jak je wybrać?

Nie lubisz pytać o drogę? My również! Właśnie dlatego tak bardzo doceniamy uchwyty na telefon do samochodu. Dzięki nim możemy być absolutnie samodzielni podczas każdej trasy. Nawigacja jest w zasięgu wzroku i prowadzi nas sprawnie nawet podczas zagranicznych podróży. Jak jednak najlepiej zamocować smartfon? Podpowiadamy!

Choć nieustannie odczuwamy ograniczenia związane z pandemią, to jednak granice stopniowo zaczynają się otwierać. Nadal jesteśmy obarczeni wieloma zakazami, dlatego chętnie decydujemy się na podróże we własnym zakresie – z pominięciem komercyjnych lotów bądź przejazdów autokarowych. Samodzielność ma jednak swoje mankamenty – nie możemy liczyć na wsparcie przewodnika, jednak… jego odpowiednik i tak może być z nami 24 godziny na dobę. Niezawodnym wsparciem podczas podróży samochodem są smartfony, a co za tym idzie: nawigacja – miej ją zawsze na oku, stabilizując urządzenie poprzez uchwyty na telefon do samochodu.

Uchwyty na telefon do samochodu – jak je wybrać? 2

Jakie możliwości dają uchwyty na telefon do samochodu?

Długa podróż, nawet jeśli niesie za sobą obietnicę wspaniałego wypoczynku, może być męcząca. Skróćmy ten czas, wybierając optymalną trasę, bez błądzenia. W realizacji tego zadania niezbędna okazuje się nawigacja GPS – praktyczne narzędzie, które skrywa w sobie każdy smartfon z dostępem do Internetu.

Uwaga! Manewrowanie urządzeniami podczas jazdy stwarza ryzyko wypadku – uniknij go, wybierając uchwyty na telefon do samochodu. Dzięki nim Twoja mapa zawsze będzie w zasięgu wzroku. Używanie smartfonów podczas jazdy jest też obarczone mandatem – czyż nie lepiej jest przeznaczyć budżet na wakacyjne szaleństwa? Dodatkową korzyścią płynącą z obecności telefonu na kokpicie samochodu czy nawiewie jest możliwość odtwarzania własnej muzyki bądź seans filmowy dla współpasażera – w sam raz na długie podróże!

Uchwyty na telefon do samochodu – jak je wybrać? 3

Jak wybierać uchwyty na telefon do samochodu?

…wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz rodzaju posiadanego telefonu i oczywiście samego pojazdu. Liczy się budowa jego kokpitu, która to ostatecznie decyduje o formie bezpiecznego montażu smartfonu. Najpopularniejszym rozwiązaniem są uchwyty na telefon do samochodu, gdzie urządzenie jest kotwiczone pomiędzy wygiętymi ramionami.

Modele tego rodzaju to między innymi:

 • uchwyty na kratkę wentylacji,
 • uchwyty mocowane w miejscu na kubek,
 • uchwyty mocowane do deski rozdzielczej,
 • uchwyty na kolumnę kierownicy,
 • uchwyty pod lusterko wsteczne,
 • uchwyty na kierownicę,
 • uchwyty mocowane na przyssawce do przedniej szyby,
 • uchwyty do mocowania na odtwarzaczu CD,
 • uchwyty mocowane do osłony przed słońcem,
 • uchwyty na zagłówek (dla pasażerów z tylnej kanapy),
 • uchwyty mocowane nad wskaźnikami,
 • magnetyczne uchwyty na telefon do samochodu.

Uchwyty na telefon do samochodu – jak je wybrać? 4

Ostatnia pozycja z naszej listy to nowość, która zdążyła już zdobyć szerokie grono zwolenników. I nic dziwnego! W tym przypadku urządzenie mocowane jest nie za pomocą fizycznych uchwytów, ale poprzez magnesy. Choć technologia ta „startowała” od modeli marki iPhone (modeli z funkcją bezprzewodową MagSafe), które fabrycznie już zostały wzbogacone o płytkę umożliwiającą korzystanie z mocowania magnetycznego, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sam sposób użytkować każdy inny smartfon. Wystarczy specjale etui z oczkiem magnetycznym.

Uchwyty na telefon do samochodu – jak je wybrać? 5

Uchwyty samochodowe z ładowaniem indukcyjnym

Jeszcze świeższą nowością są magnetyczne uchwyty na telefon do samochodu z dodatkową opcją w postaci ładowarki indukcyjnej. W tym przypadku ‘uchwyt’ stanowi stacja dokująca (najczęściej jest to płaska konstrukcja mocowana na kratce nawiewu). Umieszczony na niej telefon stale się ładuje, a jednocześnie może być wygodnie użytkowany. Bez kabli, bez bałaganu.

Taaaki wybór… I co będzie najlepsze?

Czy już wiesz, jaki uchwyt na telefon do samochodu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Dokonując wyboru, pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie – nie umieszczaj telefonu w polu widzenia (to jest na wysokości wzroku na przedniej szybie lub wysoko na kokpicie w przypadku wybranych pojazdów). Unikaj też blokowania swobodnych ruchów rękoma. Jeśli Twój pojazd nie oferuje nadmiernie imponującej wentylacji, lepiej nie mocuj uchwytu na nawiewie, by podróż upłynęła w przyjemnych warunkach. Wszystkie rodzaje uchwytów znajdziesz w sklepie internetowym Hurtel.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button