Artykuły

Skup aut – szybki sposób na sprzedaż samochodu po wypadku

Kiedy chcemy pozbyć się starego, wysłużonego samochodu, często nie wiemy gdzie się udać. Część używanych samochodów z łatwością można sprzedać na przykład na giełdzie samochodowej. Jeśli jest to samochód dość stary, nie nadający się do jazdy, warto wykorzystać do sprzedaży auta skup samochodów. Zajmuje się między innymi złomowaniem starych samochodów. Można oczywiście próbować samemu sprzedać taki samochód na części, ale w zależności od tego, jaka to jest marka samochodu, rok produkcji i inne ważne czynniki, to nie zawsze takie auto uda się nam sprzedać, nawet na części. Złomowanie samochodu także kosztuje, a często jest nam po prostu szkoda to zrobić, dlatego skup aut jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą mieć na głowie problemu co zrobić ze starym samochodem.

Skup aut skupuje przede wszystkim auta powypadkowe, ale jeszcze nadające się do użytku i odsprzedaży po naprawie. To rozwiązanie dla osób, których nie stać na naprawę samochodu i chcą po prostu pozbyć się starego pojazdu, zamknąć temat samochodu nie mając już więcej z nim żadnego kłopotu. Skupy przyjmują auta osobowe, auta dostawcze, ciężarowe od osób prywatnych i firm.

Skup samochodów używanych – dlaczego warto?

Często w małym miasteczku ciężko jest sprzedać stary samochód. Skupy samochodów kupują od właścicieli stare używane auta, również używane samochody dostawcze. Znajdziemy tam także nowe nowsze modele samochodów, które właściciel chciał przekazać do dalszej sprzedaży, na przykład po niewielkiej naprawie. Przed zakupem  pojazd jest dokładnie sprawdzany. Właściciel wie wtedy ile dokładnie pieniędzy dostanie za swój samochód oddawany do skupu. W skupie skupowane są przeróżne auta, także samochody używane, które jak najbardziej nadają się sprzedaży i są w całkiem dobrym stanie. Jednocześnie skup aut może też zajmować się naprawą aut, które uległy awarii i nie będą nadawały się do włączenia do ruchu drogowego. Informacje na temat tego, jak sprzedać auto do skupu znajdziemy na odpowiednich stronach internetowych firm, które zajmują się skupowaniem i ewentualną sprzedażą aut.

Skup samochodów osobowych przyjmie prawie każde auto, zarówno samochody firmowe poleasingowe, jak i samochody prywatne. Auto skup przyjmuje auta używane każdej marki, w każdym stanie. Wiele firm oferuje również skup aut dostawczych, samochody ciężarowe, nie tylko samochody osobowe. Auta powypadkowe, w każdym stanie technicznym, auta uszkodzone są przez nie mile widziane. Mało istotny jest również dla skupu aut model samochodu.

Głównym atutem skupów, które oferują skup aut powypadkowych, jest to że wiele z nich oferuje szybkie oględziny samochodu, skup aut za gotówkę, a wycena samochodu następuje niemal natychmiast. Dzięki temu możemy sprzedać auto praktycznie od ręki, przez 7 dni w tygodniu i mieć od razu środki finansowe na zakup nowego auta.

Skup aut

Najłatwiej jest sprzedać stary używany samochód, nadający się do jazdy. Odpowiednia wycena auta przez specjalistów pracujących w skupie aut pozwoli na sprzedanie auta do skupu we właściwej cenie. Będzie odzwierciedleniem realnej wartości samochodu którego właściciel chce się pozbyć. Oczywiście można samodzielnie starać się pozbyć takiego pojazdu, jednak nie zawsze jest to opłacalne. Procedura wyrejestrowania samochodu zajmuje czas, a złomowanie jest kosztowne.

Firmy zajmujące się skupem samochodów używanych znajdują się również w mniejszych miejscowościach, ale z racji mniejszych obrotów mogą oferować mniej korzystne ceny. Dlatego lepiej poszukać skup aut uszkodzonych w większym mieście, z dobrymi opiniami od klientów. Taki skup aut w Warszawie o dobrej renomie może nam zaoferować lepszą cenę niż skup aut używanych w mniejszym mieście.

Skup aut używanych przez Internet

Nowoczesne skupy aut, zajmujące się kupowaniem samochodów od użytkowników, starają się świadczyć swoje usługi przez Internet. Samochód zostaje wstępnie wyceniony na podstawie naszych danych podanych w odpowiednim formularzu kontaktowym. Jeżeli wycena nas satysfakcjonuje, możemy umówić się na spotkanie podczas którego zostanie dokonany przegląd, ostateczna wycena i sprzedaż samochodu. Taka internetowa forma wyceny samochodów oszczędza czas właściciela i nie wymaga od niego kilku wizyt w skupie aut. niektóre firmy oferują nawet odbiór pojazdu prosto spod naszego domu, a transport naszego pojazdu do skupu samochodów jest bezpłatny. Auto skup w Warszawie lub innym mieście zajmie się za nas praktycznie wszystkimi formalnościami.

Korzystając z Internetu możemy szybko uporać się ze sprzedażą samochodu, nie tracąc na to zbyt dużo czasu. Taka sprzedaż auta to sama przyjemność. Szczególnie jeśli chodzi o samochody uszkodzone. Często nasze stare auto dostanie drugie życie i posłuży jeszcze innemu kierowcy, znalezionemu przez skup aut powypadkowych. A my, wybierając skup aut za gotówkę w Warszawie bezproblemowo dostaniemy środki finansowe od ręki.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button