Artykuły

Historia pojazdu po VIN – 20 lat Autobaza

Raport VIN jest przydatnym i pewnym wyznacznikiem stanu pojazdu. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia potencjalnego nabywcy, który może poznać pełną historię pojazdu, tak aby uniknąć zakupu auta z powypadkową przeszłością, przekręconym licznikiem czy pochodzącego z kradzieży. Przed zakupem samochodu z rynku wtórnego, warto prześledzić jego historię, tak aby nie dać się naciągnąć na zakup złomu.

Po co są raporty VIN?

Raporty VIN są idealnym narzędziem do zweryfikowania stanu używanego pojazdu. Za pomocą unikalnego numeru VIN możemy sprawdzić i zweryfikować dane pojazdu oraz dowiedzieć się, jaki był jego stan licznika na przeglądach w stacji diagnostycznej, czy ulegał jakimś poważnym usterkom oraz, czy nie pochodzi z kradzieży. Sprzedawcy samochodów dopuszczają się różnych sztuczek, tak aby sprzedać auto po najwyższej cenie, która często jest niezgodna z jego aktualnym stanem technicznym. Oczywiście przed zakupem warto wybrać się na jazdę próbną oraz zdecydować się na przegląd auta w warsztacie. Jednak zanim zdecydujemy się pojechać do sprzedawcy, historia pojazdu może okazać się niezwykle pomocna.

Historia pojazdu po vin za darmo obejmuje takie informacje, jak:

  • Dane techniczne pojazdu np. marka i model, rok produkcji, typ paliwa, silnik, skrzynia biegów, średnie spalanie;
  • Wyposażenie fabryczne;
  • Historię chronologiczną pojazdu,
  • Listę znanych incydentów z udziałem samochodu, szkody i kolizje drogowe;
  • Rejestr odczytów licznika auta;
  • Rejestr weryfikacji auta po numerze VIN w bazie aut;
  • Weryfikacja pojazdu w bazach pojazdów kradzionych;
  • Dane z poprzednich aukcji internetowych;
  • Galeria zdjęć pojazdu;
  • Ostrzeżenia producenta o możliwości wystąpienia usterek fabrycznych.

Historia pojazdu za darmo pozwala na zweryfikowanie przebiegu i jego powypadkowej przeszłości. Niestety to najczęstsze oszustwa sprzedawców na rynku używanych samochodów. Warto również wiedzieć, czy auto nie pochodzi z kradzieży, tak aby uniknąć oskarżeń o paserstwo. Z kolei galeria zdjęć auta z poprzednich aukcji i ogłoszeń może wskazać uszkodzenia karoserii, które zostały naprawione przez blacharza. Ilość sprawdzeń historii pojazdu w bazie może wskazywać, iż w przeszłości miał on wielu właścicieli bądź obecny właściciel od dłuższego czasu nie może sprzedać auta.

Oczywiście sprawdzeniu podlegają nie tylko samochody z Polski, ale również z zagranicy, dostępna jest np. historia pojazdu z Niemiec, Francji, Belgii, Holandii. Nie tylko Europy. Również znajdziesz tam historię pojazdu z USA.

Historia pojazdu

Już 20 lat Autobaza dostarcza kluczowych informacji, które znacznie ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie auta z rynku wtórnego. W tym roku portal autobaza.pl obchodzi swoje 20-lecie. Od wielu lat pozwala na szczegółową weryfikację stanu używanego pojazdu. To jedna z największych i niezależnych baz danych VIN zawierających historię pojazdów pochodzących zarówno z polskiego rynku, jak i z zagranicy. Portal Autobaza 20 lat pozwala zweryfikować zapewnienia sprzedawcy o nieskazitelności pojazdu i jego pewnej historii, dzięki temu nabywca może mieć pewność, że kupuje sprawdzone i pewne auto.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button