Artykuły

Przygotuj się na niskie temperatury z Megatex!

Nasze termometry z tygodnia na tydzień pokazują już niskie temperatury, które mogą powodować poranne nieprzyjemności dla właścicieli samochodów. Nieodpalające auto to zmora kierowców, szczególnie rano, kiedy śpieszą się do pracy lub w inne ważne dla nich miejsce. Akumulatory ukraińskie są niezawodne nawet w taką pogodę! Jak rozpoznać zużyty akumulator i jak nie doprowadzić do jego rozładowania? Zapraszamy do zapoznania się z tym krótkim artykułem.

Dlaczego moje auto z trudnością rano odpala?

Problemy z porannym odpalaniem auta mają niestety niektórzy kierowcy, dlatego jeśli jest taka możliwość chowają swoje pojazdy do garażu, tym samym zmniejszając ryzyko nieprzyjemnej, porannej niespodzianki. Niskie temperatury oraz ilość elektroniki, która znajduje się w samochodzie sprawia, że ciężej odpalić nam samochód. Istnieje kilka powodów, które mogą być przyczyną nieopalającego samochodu, nawet jeśli temperatury nie spadną poniżej zera. Są to m.in.:

  • pozostawione na całą noc zapalone światła,
  • niedostatecznie naładowany akumulator,
  • luźne zaciski na akumulatorze.

Jednakże jeśli podejrzewasz, że Twój akumulator jest rozładowany to przyuważ czy nie występują takie charakterystyczne dla rozładowania objawy jak: brak zapalonych kontrolek na desce rozdzielczej, świateł czy brak reakcji silnika.

Jak dbać o akumulator samochodowy?

Kiedy już wiesz, że coś się dzieje z Twoim akumulatorem często szukasz gotowych rozwiązań w internecie, a także jak można temu zapobiec. Naładowane akumulatory amega w stanie spoczynku posiadają napięcie między 12,4, a 12,8V, a im niższe napięcie, tym kondycja baterii jest słabsza. To co możesz zrobić aby zadbać o swój akumulator to przede wszystkim regularna kontrola zacisków i obudowy baterii, a także zadbaj o to aby wyłączyć światła, radio czy inne podzespoły w pojeździe. Dzięki temu będziesz miał pewność, że rano z większym powodzeniem odpalisz auto.

Akumulatory ukraińskie Megatex

Obecnie na rynku możemy znaleźć akumulatory ukraińskie, które zaczynają podbijać rynek swoją niezawodnością. W swojej ofercie posiadamy np. akumulatory M7, które są dedykowane najbardziej wymagającym pojazdom. Opracowane zostały z myślą o autach ciężarowych oraz tych o bardzo dużych osiągach. Wyróżnia je zaskakująco długi okres użytkowania, który jest zasługą ograniczenia efektu samorozładowania baterii. Oprócz nich w naszej ofercie znajdziecie także akumulatory przeznaczone do pojazdów samochodowych oraz tych z systemem StartStop.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button