NowościArtykułyTechnika samochodowa

Opony Kleber Quadraxer 2

Opony są jednymi z najważniejszych części samochodu, które odpowiadają za bezpieczeństwo. Wysoka jakość i dobry stan techniczny zapewniają pewne i stabilne prowadzenie pojazdu. Wybierając konkretną markę ogumienia, warto kierować się nie tylko ceną, ale również renomą producenta. Opony Kleber są dostępne we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach, dzięki czemu praktycznie każdy użytkownik auta może dopasować je do swojego pojazdu.

Opony Kleber Quadraxer 2 – najważniejsze informacje

Opony Kleber Quadraxer 2 2Firma Kleber wywodzi się z Francji. Pierwsza opona została wyprodukowana w 1911 roku. Co ciekawe, przedsiębiorstwo jako pierwsze wyprodukowało opony z białym paskiem, które w latach 30-tych XX wieku były uważane za szczyt elegancji. Od 1980 roku Kleber współpracuje z renomowanym koncernem Michelin. Kierowcy na całym świecie doceniają opony firmy ze względu na niezawodność oraz dobre właściwości jezdne. Opisywane ogumienie jest zaliczane do średniej klasy i przeznaczone do zastosowań całorocznych. Dzięki temu jest szczególnie polecane dla osób, które chcą zaoszczędzić nie tylko na zakupie dwóch kompletów opon, ale również na co sezonowej wymianie.

Zastosowanie bieżnika kierunkowego wyposażonego w lemele ustawione pod kątem 45 stopni gwarantuje równomierny rozkład siły odśrodkowej. Ponadto dobre osiągi o każdej porze roku sprawiają, że ogumienie idealnie sprawdza się w klimacie środkowoeuropejskim. Ciągłe udoskonalanie opon pozwala modelowi Quadraxer 2 wyróżniać się krótszą drogą hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, w porównaniu do pierwszej generacji. Zwiększenie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów firmy Kleber, dlatego inżynierowie nieustannie pracują nad tym, aby poruszanie się po drogach wiązało się z jak najmniejszym ryzykiem.

Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 ponadto skutecznie odprowadzają wodę, co jest szczególnie istotne nie tylko jesienią i wiosną, ale również latem, gdy nagłe ulewy potrafią zmienić suchy asfalt w niewielki potok. W takiej sytuacji opisywana opona ogranicza możliwość wystąpienia niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu. Utrata kontroli nad pojazdem przy każdej prędkości jest niebezpieczna, dlatego należy dbać o kondycję opon oraz zawsze dostosowywać prędkość do panujących warunków atmosferycznych.

Przeznaczenie opon Kleber Quadraxer 2

Ze względu na szeroki wybór opisywanego ogumienia, może być ono stosowane do większości pojazdów dostępnych na rynku. Niski poziom hałasu wynoszący 69 decybeli jest szczególnie istotny podczas długich podróży z prędkościami autostradowymi. Wówczas generowanie szumu w wyniku toczenia się opon po asfalcie jest tak słabe, że nawet długie przejażdżki stają się bardzo komfortowe. Ponadto, wysoki indeks nośności wynoszący do 800 kg na oponę, umożliwia bezproblemową eksploatację nawet z najcięższymi pojazdami osobowymi. Co więcej, wysoki indeks prędkości zapewnia bardzo szybkie i bezpieczne przemieszczanie się szerokimi autostradami.

Opisywane opony równie dobrze sprawdzą się w przypadku niewielkich aut, które poruszają się głównie po mieście. Przystępna cena, w połączeniu wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy, gwarantują zadowolenie z zakupów. W przypadku korzystania z oferty sklepów internetowych, warto wybierać sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem. Najlepszą opcją są sklepy, które otrzymały certyfikat od największych koncernów zajmujących się produkcją opon. Wówczas kierowca ma pewność, że zamówiony towar jest oryginalny i parametry techniczne w opisie zgadzają się ze stanem faktycznym. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek problemów, kupujący może liczyć na błyskawiczną pomoc pracowników sklepu.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button