Artykuły

Szybka sprzedaż samochodu w Warszawie – Sprawdźmy lokalne skupy aut

Sprzedaż samochodu w dzisiejszych czasach nie jest łatwa. Każdy, kto kupuje samochód chce kupić egzemplarz w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym. W momencie, gdy posiadamy samochód pełen niedoskonałości wizualnych i technicznych mamy problem, ponieważ klienci najczęściej po oględzinach rezygnują z zakupu. Postanowiliśmy sprawdzić ofertę lokalnych skupów samochodów działających na terenie Warszawy.

Skup Samochodów Warszawa, czyli sprzedaj swoje auto jeszcze dzisiaj

Wycena samochoduWiele skupów samochodów oferuje usługę błyskawicznego skupu auta jeszcze tego samego dnia. W praktyce wygląda to tak, że dzwonimy na wskazany numer i wstępną wycenę samochodu otrzymujemy już przez telefon. W skupach aut pracują fachowcy z branży motoryzacji, którzy doskonale znają modele samochodów używanych i ich rynkowe przedziały cenowe. Tak naprawę do wydania wstępnej wyceny wystarczy rocznik, model samochodu oraz informacje o defektach technicznych i blacharsko lakierniczych.

Sprzedając samochód do auto skupu mamy pewność, że wszystkie formalności załatwmy na miejscu a gotówkę otrzymamy podczas zawierania transakcji. Wiele osób, posiada obawy przed korzystaniem z takich usług, jednak w praktyce cena jaką płaci skup samochodów Warszawa to około 70-80% rynkowej wartości pojazdu.  Jeśli ktoś nie ma czasu, a nie zależy mu aby sprzedać auto jak najdrożej jest to idealna możliwość szybkiego spieniężenia pojazdu.

W auto skupie możesz wymienić swoje auto

używane samochodyDuża część osób sprzedaje swoje auto, bo planuje zmianę na coś mniejszego lub mocniejszego. Jak wcześniej wspomnieliśmy sama sprzedaż auta może przeciągnąć się do kilku lub nawet kilkunastu tygodni w zależności od modelu samochodu jaką posiadamy. Do tego dochodzi nam znalezienie nowego auta, które będzie spełniało nasze oczekiwania. W tym punkcie trzeba się liczyć z codziennym przeglądaniem ofert motoryzacyjnych oraz jeżdżeniem na oględziny, które nie zawsze kończą się zakupem auta.

Często możemy spotkać się z sytuacją, gdzie auto na zdjęciach wygląda pięknie (jest bez skazy) w opisie auta nie ma słowa o jakichkolwiek defektach, gdy przyjedziemy na oględziny jest zupełnie inaczej.

W przypadku Warszawskich skupów samochodów możemy „dogadać się” z handlarzem. Sprzedajemy mu nasze auto a w rozliczeniu bierzemy inny samochód odpowiadający naszym oczekiwaniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeszcze tego samego dnia sprzedasz swoje błyskawicznie i wrócisz do domu nowym samochodem.

Przed sprzedażą pojazdu przeczytaj opinie o auto skupie

Warto wiedzieć, z kim robi się interesy. Jak w każdej branży, możemy trafić na nieuczciwego handlarza, który będzie chciał kupić nasz samochód za bezcen lub będzie starał się wynegocjować jak najniższą cenę. Oddając auto do skupu samochodów, trzeba zdawać sobie sprawę, że skupy żyją z marży pomiędzy zakupem a sprzedażą pojazdu jednak nie powinna wynosić ona więcej nić 30%.

W Internecie mamy możliwość sprzedanie opinii o każdej firmie, dzięki czemu będziemy mieć pewność komu sprzedajemy swoje auto. Czytając opinie o auto skupach warto wziąć poprawkę na ich treść, często zdarzają się klienci, którzy chcą otrzymać za swoje auto więcej niż faktycznie jest warte, a gdy handlarz się nie zgodzi otrzymuje negatywny komentarz.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button