Artykuły

Myślisz już o studiach? Sprawdź, jakie najlepiej wybrać!

Podejmowanie decyzji o swojej przyszłości nie należy do najłatwiejszych. W końcu będzie rzutować to  na całe nasze życie. Z tego powodu, warto się do tego odpowiednio przygotować i zastanowić jak wyobrażamy sobie naszą drogę. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest ustalenie co rzeczywiście znajduje się w kręgu naszych zainteresowań. To ważne, aby według tego cokolwiek planować. Dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na kierunek, który będzie zupełnie odbiegać od Twoich upodobań, preferencji i pasji, z pewnością szybko doczekasz się przemęczenia i utraty motywacji. Niezadowolenie, które będzie towarzyszyć Ci w Twojej przyszłej pracy, przełoży się na całe Twoje życie.  Ucierpi na tym psychika oraz bliskie osoby, które będą słuchać o licznych problemach i wypaleniu zawodowym. Dzisiejszy świat na szczęście ma wiele do zaoferowania, a połączenie tego co przyjemne z tym co pożyteczne nie jest już misją niemożliwą. Praca może równocześnie przynosić Ci zarówno zyski finansowe, jak i satysfakcję oraz spełnienie. Drugi czynnik, który warto rozważyć to zapotrzebowanie rynku. Jak wiemy z roku na rok rozwój technologiczny i wprowadzane innowacje zastępują ludzi. Wyraźnie widzimy jak niektóre zawody po prostu odchodzą w niepamięć. Na jakie więc stanowiska warto zwrócić uwagę?

Specjalista IT

Pierwszym ze stanowisk, które piastuje pierwsze miejsca w rankingach jest specjalista do spraw IT. Osoba pracująca w tym zawodzie odpowiedzialna jest za sprawną pracę systemów komputerowych. Jest cały szereg czynności, które leżą w jej zakresie obowiązków. To między innymi reagowanie na wszelkie problemy związane z urządzeniami elektronicznymi i przywracanie ich do stanu umożliwiającego dalszą pracę. Zajmuje się on także analizą potrzeb oraz planowaniem nowych rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie firmy na przykład w kwestii oprogramowania. Po trzecie, specjalista ds. IT odpowiedzialny jest za szkolenia, które pomogą pracownikom wdrożyć się i sprawnie poruszać w zastosowanych rozwiązaniach. Kolejnym jego zadaniem jest instalowanie oraz zarządzanie systemami informatycznymi w całej organizacji. Jest to stanowisko, które bez dwóch zdań wymaga z jednej strony dużej samodzielności, z drugiej zaś sprawnej współpracy z innymi.

Grafik komputerowy

Kolejnym z zawodów, przy którym warto zatrzymać się dłuższą chwilę, jest grafik komputerowy. To stanowisko należy do tych nieco bardziej kreatywnych. To, co kiedyś wykonywaliśmy na kartce papieru, grafik wykonuje w specjalnym programie. Zajmuje się tworzeniem rozmaitych materiałów, które mogą zostać wykorzystane między innymi do identyfikacji wizualnej marki, reklamy czy jakichkolwiek innych form, w których wzrokowa prezentacja jest niezbędna. W dzisiejszym świecie to właśnie taki przekaz jest najbardziej pożądany, dlatego też graficy komputerowi są niezwykle intensywnie poszukiwani. Kreowanie logo oraz całej identyfikacji wizualnej firm to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa na jej odbiór przez potencjalnych klientów. Oprócz tego tworzy także grafiki na strony internetowe, okładki książek czy te umieszczane w mediach społecznościowych.

Logistyk

Trzecim z obszarów, który niezwykle szybko się rozwija jest logistyka. W ostatnim czasie możemy obserwować coraz większą istotność dla handlu online. Bez odpowiednich zasad i procedur z pewnością ciężko byłoby o terminowe dostawy. Jednak logistyk to nie tylko osoba zarządzająca transportem. Istnieje cały szereg stanowisk, które różnią się pod względem zakresu obowiązków. Zarządzanie logistyką w głównej mierze skupiają się na planowaniu oraz kontroli przepływu towarów. Celem jest nie doprowadzenie do tego, aby artykuły zalegały w magazynach. Pilnuje on, żeby trafiły do odpowiednich klientów w wyznaczonym terminie. Zarządzanie logistyką to również kontrola wszelkich niezbędnych kosztów. Stanowisko logistyka jest przeznaczone dla osób, które nie boją się samodzielnej i niezależnej pracy, a jednocześnie świetnie radzą sobie we współpracy z innymi pracownikami.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button