Artykuły

Wiosna aktywnie! Off-road suvem lub rowerem – 18 tras dostępnych w Bałtowie!

Kiedy za oknami panuje przedwiośnie z typowym dla tej pory roku śniegiem, deszczem, słońcem i szarugą, nie warto zamykać się w domu. To pora roku tak samo dobra na uprawianie sportów i aktywne spędzanie czasu, jak każda inna, pod warunkiem jednak, że wybierzemy się w miejsce, które oferuje ciekawe trasy do pokonywania pieszo, rowerem czy w ulubionym pojeździe na czterech kółkach. Bałtowski Kompleks Turystyczny ze swoimi licznymi atrakcjami dla całej rodziny przygotował kolejne, szczególnie ciekawe dla miłośników off road.

Wiosna w Bałtowie? Jak najbardziej!

Bałtowski Kompleks Turystyczny od lat znany jest z takich rozrywek jak JuraPark Bałtów, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec Dolny (zobacz wszystkie atrakcje dla dzieci w Bałtowie). Niektóre z nich otwarte są zawsze, inne wtedy, kiedy sprzyja pogoda. Najnowszy projekt „Bałtów Aktywnie” umożliwia uprawianie sportów kołowych, ponieważ okolice ośrodka zostały do tego odpowiednio przygotowane oraz znajdują się w otoczeniu dzikiej, jakże sprzyjającej wypoczynkowi i przygodom, przyrody.

Wiosną warto oderwać się od codzienności, która czasami jest przytłaczająca i smutna, a skupić się na przyjemnościach. Przy okazji można skorzystać z wypożyczalni rowerów oraz aut 4 × 4, jeśli nie posiadamy własnego pojazdu do pokonywania trudnego terenu. Właściciele SUV-ów i innych aut terenowych właśnie tutaj znajdą miejsca, w których bezpiecznie, acz z olbrzymią dawką adrenaliny mogą pokonywać leśne drogi, górki, przemierzać kolejne błotniste tereny. I to bez obaw, że zgubią się w bałtowskich lasach! Trasy off road 4 × 4 zostały solidnie opisane w przewodniku i opatrzone przejrzystymi mapami.

Przejdź do Bałtów aktywnie 4×4 OFFROAD – zobacz dostępne trasy, przewodniki i wypożyczalnie aut terenowych

Wiosna aktywnie! Off-road suvem lub rowerem - 18 tras dostępnych w Bałtowie! 2
Fot: baltowaktywnie.pl

Wyprawy 4 × 4

Turystyka off road w Polsce wciąż dla wielu osób jest nowością, a liczni właściciele samochodów terenowych ograniczają się do wyjazdów na działkę. Często nie mają sposobności do bezpiecznej i zgodnej z prawem jazdy terenowej w naprawdę dzikich regionach naszego kraju. Warto jednak zainteresować się off-roadem, zwłaszcza że w Bałtowie odbywa się od dekady wielki rajd przeprawowy: Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch, w którym jeżdżą najlepsi zawodnicy, mistrzowie jazdy w terenie 4 × 4.

Off road w województwie świętokrzyskim ma więc już długą tradycję, a przygotowane trasy zapewniają ekstremalne wyzwania. Jednak kielecki off road trwa krótko, a trasy dostępne są przez cały rok. Warto je wykorzystać i organizować wyjazdy autem terenowym dla kierowców o różnym poziomie zaawansowania.

Okolice Bałtowa to bezdroża, lasy, liczne nawierzchnie gruntowe i szutrowe, które są świetną lekcją dla kierowców w autach 4 × 4 i dla większości samochodów SUV. Warto wcześniej zaopatrzyć się w wyśmienity przewodnik ułatwiający jazdę autem terenowym w świętokrzyskim. Trasy off road, dokładnie opracowane wyprawy i ciekawe porady znajdziesz w Przewodniku 4 × 4.

Przewodnik 4 × 4

”Przewodnik 4 × 4 Bałtów i okolice” to wyjątkowa pozycja dla miłośników off roadu. W estetycznie wykonanej publikacji znaleźć można aż 18 tras dla osób początkujących, zaawansowanych i mistrzów pokonywania najtrudniejszych wzniesień w aucie z napędem na 4 koła lub w wysokim SUV-ie. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą w Bałtowie, a prowadzą przez ciekawe krajoznawczo tereny.

Podczas jazdy można korzystać także z aplikacji mobilnej z mapami offroad, przewodnik zawiera instrukcję korzystania z roadbooka oraz niezbędne informacje o tym, jak jeździć w trudnym terenie. W książce znajdziemy także ważne instrukcje dotyczące bezpiecznego korzystania z auta terenowego, zwłaszcza podczas pokonywania bezdroży. To wyjątkowa lekcja jazdy w zróżnicowanym terenie, która pozwala uczestnikom zabawy na zachwycenie się przyrodą i odczuwanie frajdy z każdego pokonywanego kilometra.

Przewodnik można wykorzystać także na wycieczki rowerowe, zwłaszcza rowerami górskimi.

Wiosna aktywnie! Off-road suvem lub rowerem - 18 tras dostępnych w Bałtowie! 3
Fot: baltowaktywnie.pl

Jazda samochodem terenowym — zrób sobie prezent

Jazda terenówką, czyli autem z dużym prześwitem, wyposażonym w masywne opony i systemy umożliwiające podjazdy i zjazdy na niestabilnym podłożu pozostawia niezapomniane wrażenia. Korzystanie z tras w okolicach Bałtowa umożliwia odkrywanie walorów regionu w wyjątkowy, niezwykle intensywny sposób.

Korzystając z tras off road w województwie świętokrzyskim i z jasnego przewodnika z dokładnymi wskazówkami nawigacyjnymi, pięknymi zdjęciami oraz opisami możesz pokonać je wszystkie! Zrób prezent sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom, wykorzystaj swoje auto 4 × 4 lub wypożycz je na miejscu. Spędź wiosnę w kieleckim i zwiedzaj Polskę na czterech kółkach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button