Artykuły

Kiedy warto zdecydować się na polerowanie lakieru?

Dbanie o samochód od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony jest bardzo ważne, dlatego też dobrze jest korzystać z różnych zabiegów, dzięki którym można przedłużyć żywotność karoserii, niezależnie od tego, ile samochód ma lat. Prostym i skutecznym sposobem na utrzymanie samochodu w świetnym stanie od zewnętrznej strony jest jego polerowanie. Dobrze jest zatem bliżej poznać szczegóły tego zabiegu.

Polerowanie — kiedy jest niezbędne?

Polerka samochodowa powinna odbywać się przede wszystkim wtedy, kiedy:

  • są widoczne rysy,
  • auto jest zmatowiałe,
  • zewnętrzna część auta wymaga odnowy.

Dobrze jest wspomnieć, że lakierowanie samochodu może dotyczyć się nie tylko nowych elektrycznych aut, ale również na uwagę zasługują wysłużone starsze modele, dzięki czemu będą one mogły jeszcze posłużyć w bezpiecznej i komfortowej jeździe.

Uważaj na delikatny lakier samochodowy

Warto wspomnieć, że polerka samochodowa to nie tylko rodzaj SPA dla samochodu, ale również jego ochrona przed zniszczeniem i postępującą korozją. Należy mieć na uwadze to, że delikatny lakier samochodowy nastawiony jest codziennie na negatywne działanie różnych zewnętrznych oraz atmosferycznych czynników.

Przede wszystkim bardzo źle na lakier samochodowy wpływają zgniłe i mokre liście, które zwłaszcza jesienią mogą niejako przyklejać się do auta. Innym szkodliwym czynnikiem jest też sól sypana zimą. Warto też zwrócić uwagę na ptasie odchody czy nawet promieniowanie słoneczne, dlatego dobrze jest, by w miarę możliwości samochód był parkowany w cieniu z dala od drzew. Dobrze jest też wspomnieć, że zły wpływ na lakier mają również kamyczki, po których trzeba przejechać zwłaszcza na polnych drogach oraz sam kurz, którego trudno jest uniknąć, szczególnie w upalne lato.

Polerowanie lakieru — kiedy ma sens?

Przede wszystkim polerka samochodowa ma sens wtedy, kiedy są widoczne rysy, które mogą w dalszym postępowaniu pogłębiać problemy z karoserią. Warto też używać ochrony lakierniczej po zimie czy po większych deszczach, dzięki czemu można dać dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, które są szkodliwie dla auta.

Co więcej, to lakier składa się aż z trzech warstw, z której to każda warstwa chroni samochód przed różnymi zniszczeniami, dlatego tak ważne jest regularne lakierowanie samochodu, przez co zapewnia się mu ciągłą ochronę. Zalecane jest także to, by polerowanie samochodowe odbywało się regularnie w odstępach kilku miesięcznych. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest, by lakier ochronny był nakładany po zimie i na przykład przed jesienią, kiedy jest dużo spadających, zgniłych liści, które mogą uszkodzić samochód. Tym sposobem da się zapobiec niepotrzebnym rysom i mikrouszkodzeniom auta.

Czy warto samemu polerować lakier?

Obecnie są dostępne dwie możliwości polerowania samochodu ręczna i maszynowa. W przypadku ręcznej polerki dobrze jest mieć wcześniej przygotowane odpowiednie pasty, które świetnie pomogą wyczyścić samochód. Co ważne, to moc past podczas ręcznego lakierowania ma także znaczenie pod tym względem, że siła rąk jest zdecydowanie mniejsza, niż użycie maszyny. Polerka samochodowa ręczna zalecana jest wówczas gdy samochód nie wymaga zbyt wielu poprawek, a rysy nie są zbyt głębokie. Natomiast w przypadku, gdy nie ma się doświadczenia w polerowaniu oraz rysy na karoserii są głębokie, to dobrze jest wybrać opcję maszynowego polerowania, przez co będzie pewność, że samochód będzie fantastycznie zabezpieczony przed korozją, która może w bardzo szybkim czasie zniszczyć samochód. Wysokiej jakości maszyny polerskie są dostępne pod adresem: sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56.

Dobrze jest pamiętać, że zadbany samochód od wewnątrz, jak i od zewnątrz może w znakomitym stanie posłużyć jeszcze wiele lat. Warto także pilnować tego, by widoczne rysy na karoserii nie mogły się pogłębiać, dlatego też najprostszym sposobem na ich pozbycie się jest polerka samochodowa. Co ważne, to ręczne, jak i maszynowe lakierowanie samochodowe można wykonać między innymi na dostępnych myjniach samochodowych, które często działają nawet przez całą dobę, co sprawia, że można podjechać samochodem, niezależnie od pory dnia, czy też nocy. Należy też dodać, iż samo lakierowanie auta nie jest czasochłonnym procesem.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button