Artykuły

Jak zamontować narty do bagażnika samochodowego?

Sezon zimowy często wiąże się z licznymi wyjazdami w góry. W większości przypadków podróż odbywa się samochodem, w gronie najbliższych osób. Warto więc zadbać o to, aby zarówno bagaże, jak i sprzęt narciarski został odpowiednio zabezpieczony podczas transportu. Poniżej sprawdzamy, jak należy zamontować narty do bagażnika pojazdu i jaki bagażnik warto wybrać. Zachęcamy do lektury.

Wybór bagażnika samochodowego

Odpowiednio zamontowane narty sprawiają, że podczas ich transportu zostaje zachowane bezpieczeństwo i komfort. Na samym początku należy przemyśleć, jaki bagażnik samochodowy wybrać. Podstawowym kryterium wyboru jest rozmiar bagażnika, który powinien być dostosowany do rodzaju pojazdu. Następnie warto przeanalizować, jakie akcesoria chce się przewozić i jak jest ich masa.

W przypadku transportu nart warto zdecydować się na zakup bagażnika na reling. Jest on skonstruowany z wytrzymałych belek, do których następnie można przymocować uchwyt narciarski. Warto jednak wybrać akcesoria do przewozu sprzętu narciarskiego od sprawdzonego dystrybutora bagażników samochodowych AutoBox- OnLine. Firma specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości uchwytów narciarskich, a także oferuje profesjonalne doradztwo w doborze sprzętu.

Warto dodać, że uchwyt narciarski umożliwia bezpieczny transport nart, a dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca. Co więcej, jego montaż jest niezwykle prosty, dzięki czemu każdy może go samodzielnie przymocować.

Montaż nart do bagażnika samochodowego

Decydując się na transport nart na bagażniku samochodowym, powinno się przede wszystkim odpowiednio go przymocować, a następnie dołączyć uchwyt narciarski. Na początku należy przymocować specjalny stelaż do pojazdu, a następnie zamontować belki. Ważne jest, aby były one równomiernie rozłożone po obu stronach auta, co zwiększy ich stabilizację w takcie jazdy.

Kolejnym etapem jest przymocowanie uchwytu narciarskiegoCały proces jest niezwykle prosty i polega na zamontowaniu uchwytu narciarskiego na specjalne wsuwki do aluminiowych belek. Niekiedy zdarza się, że narty są bardzo blisko dachu pojazdu. W takiej sytuacji należy podwyższyć uchwyt narciarski na belkach stalowych, dzięki czemu narty będą w większej odległości od dachu auta i nie porysują go.

Po zamontowaniu uchwytu narciarskiego można przystąpić do montażu nart do bagażnika samochodowego. Ważne jest, aby narty były skierowane tyłem do kierunku jazdy, a dodatkowo warto je zabezpieczyć specjalnymi osłonami, co zniweluje ryzyko ich uszkodzenia.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button