Artykuły

Jak wyczyścić naprawdę mocno zabrudzoną tapicerkę samochodową?

Jesień już zagościła i trzeba przyznać, że w tym sezonie rozgościła się naprawdę wcześnie. Jakoś też nie mamy do czynienia ze złotą polską jesienią, lecz fatalną, deszczową pogodą. A to oznacza, że co chwilę nasza tapicerka będzie solidnie zabrudzona. Jak ją wtedy wyczyścić? Poznajcie nasze sposoby.

Szczotka, mydło i… ciężka praca

Na początek przedstawimy Wam naturalny sposób na mycie zabrudzonej tapicerki. Rzecz jasna jest on stosunkowo czasochłonny, ale też wymaga trochę siły, choć nie można nie uznać go za naprawdę skuteczny. Przygotujcie szare mydło, ciepłą wodę, gąbkę, a także szczotkę. W pierwszym etapie należy zmieść wszystkie zabrudzenia z tapicerki. Możecie użyć miotełki i łopatki, ale też odkurzacza. Następnie do ciepłej wody dodajcie pół kostki szarego mydła. Ważne jest zachowanie proporcji, czyli pół kostki na litr wody. Następnie za pomocą gąbki nakładajcie pianę na tapicerkę i mocną szczotką usuwajcie zabrudzenia. Po tym etapie użyjcie mokrej szmatki, którą usuniecie nadmiar piany. Ponownie wykonujemy cała pracę i na końcu spłukujemy tapicerkę ciepłą, a potem zimną wodą. Osuszamy ją bawełnianym ręcznikiem i suszymy. Jeżeli macie domową suszarkę o dużej mocy, to możecie jej użyć.

Bo życie trzeba sobie ułatwiać

W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać można też spróbować innego sposobu na wyczyszczenie tapicerki. I tutaj należy zastosować profesjonalny środek. Takie czyszczenie tapicerki samochodowej rzeczywiście będzie zdecydowanie szybsze. Możemy Wam polecić choćby preparat o nazwie Tenzi Textil Wash. Pozwala on na wypranie tapicerkę zarówno metodą ekstrakcyjną lub ręcznie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jego właściwości, które są nie tylko czyszczące, ale też odtłuszczające. Do tego wszystkiego środek pielęgnuje i ożywia kolory. Ten preparat wnika w najgłębsze warstwy tkaniny i usuwa z nich zanieczyszczenia czy nawet zaschnięty brud. Przywraca do tego naturalny kolor czyszczonym powierzchniom. Pamiętajcie, że stosując go, nie musicie obawiać się, że uszkodzicie tapicerkę. Produkt jest także bardzo wydajny, co stanowi kolejną zaletę.

A gdy plamy są bardzo duże i bardzo stare?

Czasami bagatelizujemy zabrudzenia tapicerki uważając, że w końcu ją wypierzemy. Ale czas mija, zabrudzenia się starzeją i jest ich coraz więcej, a my nadal z tym nic nie robimy. Ale nadchodzi w końcu taki dzień, że mamy ochotę na zmiany, a więc przychodzi nam ochota na sprzątanie tapicerki. Tylko, że wtedy okazuje się, że te plamy wydają się być trudne do usunięcia. Na szczęście i to nie jest problem, bo na rynku jest bardzo wiele mocnych produktów, dzięki którym czyszczenie tapicerki samochodowej nie będzie trudne. Możemy Wam polecić choćby produkt o nazwie Weekend Heroes Neat Seat. Służy on nie tylko do usuwania trudnych zabrudzeń z tapicerki, ale i z podsufitki. Jest bardzo skuteczny, ale nie trzeba też obawiać się o samą tapicerkę. Ten produkt ma atomizer. Dzięki temu jego użytkowanie jest jeszcze prostsze. Wystarczy tylko nałożyć go na tapicerkę, a następnie użyć gąbki, by usunąć zabrudzenia. Kolejną zaletą tego środka jest fakt, że pięknie pachnie i zapach utrzymuje się w samochodzie naprawdę długo.

A gdy tapicerka jest skórzana?

Wiele osób zachwyca się skórzaną tapicerką. W końcu rzeczywiście jest ona piękna, ale i elegancka. Jednocześnie naturalna skóra tworzy prestiż i podkreśla charakter samochodu. Tyle o zaletach, bo wad jest więcej i poza ceną to fakt, że naprawdę trudno ją utrzymać w czystości, ale też wyczyścić. Łatwo można natomiast ją uszkodzić. Na pewno nie można jej myć zwykłym mydłem, ani też płynem do naczyń i to nawet takim, który jest bardzo delikatny. Jedynym słusznym sposobem są profesjonale produkty. Możemy wam polecić WEEKEND HEROESSupreme Leather Cleaner. Jest on nie tylko bezpieczny, ale też efektywny w stosowaniu. Zapewnia też efekt antystatyczny. Tworzy przy tym warstwę, która zapobiega ponownemu osadzaniu się brudu i kurzu. Dzięki temu utrzymanie w czystości skórzanej tapicerki będzie łatwiejsze. Kropką nad „i” jest fakt, że neutralizuje on nieprzyjemny zapach.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button