Artykuły

Odzież motocyklowa – na co powinieneś postawić?

Kupiłeś motocykl więc czas na pierwszą przejażdżkę? Zastanów się nad tym dwa razy, jeśli jeszcze nie zdążyłeś zakupić kompletnej odzieży motocyklowej, warto ją wcześniej skompletować. Co będzie Ci potrzebne? Między innymi kurtka i rękawice, dowiedz się, na co jeszcze warto postawić!

Odzież termoaktywna – na pewno się przyda

Jazda w idealnych warunkach? Raczej o nie trudno, bo albo jest za ciepło, co sprzyja przegrzaniu organizmu, albo pogoda sprzyja wychłodzeniu. Dlatego też nie warto stosować bawełnianej bielizny i t-shirtów bez względu na to, czym uraczyła Cię aura w danym dniu. Doskonałym wyborem będzie za to odzież na motocykl w wersji termicznej. Pamiętaj, że istnieją jej dwa rodzaje: zimowy i letni. Dobierz produkt do warunków, swoich wymiarów i ciesz się komfortem termicznym przez cały rok! Oczywiście zadbaj o najwyższą jakość tego elementu, postaw więc na zaufany sklep. Na przykład odzież motocyklowa na moto-tour.com.pl dostępna jest w dobrej cenie od znanych producentów, co powinno Cię usatysfakcjonować.

Kurtka skórzana czy tekstylna – co wybrać?

Kupując ciuchy motocyklowe, staniesz także przed wyborem pomiędzy kurtką skórzaną a tekstylną? Najlepiej postawić na dwa rozwiązania i zakładać skórę, gdy jest chłodniej, wersję tekstylną z kolei przy wyższych temperaturach, wpłynie to na komfort termiczny motocyklisty. Zauważ jednak, że pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami jest więcej różnic. Na przykład modele tekstylne mają wszyte elementy odblaskowe, w wersji skórzanej takich dodatków nie ma. Co więcej, kurtki tekstylne wyposażone są w odpinane membrany, mają skuteczniejszą wentylację przy wyższej temperaturze i wilgotności powietrza. Mogą więc być lepszym wyborem, jednak chyba nie wyobrażasz sobie jazdy na chopperze bez skóry?

Odzież motocyklowa – na co powinieneś postawić? 2

Rękawice motocyklowe – naprawdę ich potrzebujesz!

Wydawać by się mogło, że rękawice motocyklowe to najmniej istotny element odzieży motocyklowej. Jak się jednak okazuje, jest zupełnie odwrotnie. Przed ich zakupem zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Będzie to przede wszystkim materiał, najlepiej, jeśli wybierzesz antypoślizgowy, co ułatwi Ci prowadzenie i operowanie manetką gazu w deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza. Nie zapomnij zwrócić uwagi na protektory z dobrej jakości pianki czy pełną wodoodporność samych rękawic. Sprawdź także zakres temperatur, w których rękawice zachowają swoje właściwości. Wysokiej jakości produkty powinny mieć niezawodne membrany odpowiadające między innymi za komfort prowadzenia w wysokich temperaturach. Na koniec dobierz wysokość mankietów w rękawicach do kroju rękawa kurtki motocyklowej. Jeśli weźmiesz pod uwagę te kwestie, możesz mieć pewność, że rękawice motocyklowe posłużą Ci przez długi czas i będą bardzo wygodne.

Buty motocyklowe – co wybrać?

Decydując się na zakup butów motocyklowych, pomyśl o jednej podstawowej kwestii: gdzie masz zamiar jeździć swoim jednośladem. Jeśli po mieście, postaw na niskie, motocyklowe buty miejskie. Jeżeli z kolei lubisz adrenalinę, masz mocny motocykl, wiesz, że będziesz rozwijał duże prędkości, producenci przewidzieli dla Ciebie buty sportowe. Oferują większe bezpieczeństwo, lepiej chronią samą stopę, jak i nogę, bo są wyższe. Często w butach motocyklowych sportowych wykorzystuje się szereg dodatkowych zabezpieczeń newralgicznych miejsc dolnej partii ciała.

Wybierając odzież motocyklową, zwróć uwagę nie tylko na komfort, jaki zapewnia, ale także skuteczną ochronę w przypadku ewentualnych upadków. Kieruj się kilkoma zasadami, o których napisaliśmy wyżej, a postawisz na sprawdzone rozwiązania!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button