Artykuły

Gogle, kask i ochraniacze – niezbędne wyposażenie na motocross

Jazdy offroadowe cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy raz spróbować motocrossu, by wyzwolić w sobie apetyt na emocje związane z tym sportem. Swoich sił w tej dyscyplinie próbują coraz młodsi zawodnicy. W czasie motocyklowych zmagań nie można zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Niezwykle ważnym aspektem w tej kategorii jest odpowiedni ubiór. O czym warto pamiętać, wybierając strój do jazdy?

Ochrona głowy i oczu – czyli profesjonalny kask i gogle

Terenowa szybka jazda motocyklem może być niebezpieczna w przypadku braku odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi wyłącznie o technikę i umiejętności poruszania się przy motocrossie, ale też o odpowiednią ochronę w formie takich akcesoriów jak kask i gogle. Dobrze dobrana osłona głowy zapewnia bezpieczeństwo w czasie ewentualnych upadków. Warto zainwestować w produkty renomowanych marek, które utrzymują najwyższe standardy jakości, jak te polecane w sklepie internetowym JunkieRiders.

Odpowiedni kask musi dobrze przylegać do ciała. Nie może być za ciasny ani za luźny. Wyścielony jest materiałem, który zapewnia dobrą termoregulację i prawidłowe odprowadzanie wilgoci, co wpływa na komfort użytkowania. Ważną kwestią jest wykorzystanie technologii uderzeniowej, która amortyzuje wstrząsy. Ruchy skorupy są odizolowane od warstwy, która bezpośrednio przylega do głowy. Elastyczny daszek chroni przed słońcem, opadami i zabrudzeniem gogli.

Bezpieczeństwo oczu podczas jazdy jest niezwykle ważne. Dlatego odpowiednie gogle powinny zapewniać szerokie pole widzenia. Muszą dobrze leżeć na twarzy, mieć właściwy rozmiar, pasować do kasku i być wygodne. Dobrze sprawdza się poliwęglanowa przesłona, która odznacza się wysoką wytrzymałością. Nowoczesne produkty wyposażone są w takie udogodnienia jak m.in. osłonka antybłotna, systemy zapobiegające parowaniu, filtry blokujące szkodliwe promieniowanie UV, czy przeciwpotne pianki do twarzy.

Ochraniacze i odzież na motocross

Profesjonalne ubrania motocross wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, które wykazują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. Wśród produktów polecanych na motocykl dostępne są kurtki z tkaniny poliamidowej, które odznaczają się dobrą cyrkulacją powietrza, a przy tym chronią przed wiatrem, są przeciwdeszczowe i wyposażone w dodatkowe ochraniacze na łokciach i ramionach. Odzież charakteryzuje się wyjątkowym, efektownym designem. Specjalistyczne rękawiczki z twardymi nakładkami i wysokojakościową wzmacnianą skórą, stanowią dobre zabezpieczenie przy agresywnej jeździe. Profesjonalne spodnie, bluzki, obuwie warto uzupełnić specjalnymi ochraniaczami jak kamizelka, która zabezpieczy górne partie ciała, nakolanniki i nałokietniki i ochraniacze pleców, które nie tylko przejmują energię uderzenia na siebie, ale też pozostawiają swobodę ruchów i dobrze przepuszczają powietrze. Wszystkie elementy mają sportowy, wygodny krój i zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button