Artykuły

Gdzie szukać najlepszych farb i akcesoriów do malowania proszkowego?

Poradnik dla kupującego

Jak każdy specjalista, na pewno wiesz o tym, że do skutecznego i efektywnego malowania proszkowego potrzebujesz wysokiej jakości farb i akcesoriów. Niestety ich znalezienie nie zawsze jest łatwe, ponieważ sklepy oferują asortyment w różnym, czasem mało zadowalającym standardzie. Co zrobić w takiej sytuacji? Na pewno warto poszukać online, bo wraz z popularyzacją tej technologii pojawiło się wielu dobrych dostawców. Oto, na co warto zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Dostępność asortymentu

W sklepach stacjonarnych problemem jest ograniczona dostępność produktów, co wynika z mniejszej powierzchni magazynowej. W sklepach internetowych ten problem nie występuje, ponieważ produkty często są od razu sprowadzane od producenta lub przechowywane w dużych centrach dystrybucyjnych. Nawet, jeśli wybrana farba czy czyściwo nie występuje w takiej ilości, jakbyś oczekiwał, to i tak możesz skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać o możliwość domówienia towaru.

Ceny produktów

Nie da się ukryć, że w porównaniu z cenami ze sklepów stacjonarnych, towary dostępne online są zazwyczaj sporo tańsze. Wynika to z niższych kosztów utrzymania magazynu, jak również obsługi całego przedsięwzięcia. Dlatego warto sprawdzić, ile kosztuje dany produkt w sklepie internetowym. Szczególnie przy zakupie większych ilość farb czy haczyków lakierniczych (znajdziesz je tutaj https://farbyonline.eu/433-haczyki-lakiernicze) – wtedy dystrybutorzy i producenci są skłonni do negocjowania cen lub oferują darmową dostawę.

Wysoka jakość farb i akcesoriów

Sprzęty do malowania proszkowego powinny być wydajne i łatwe w obsłudze, a także solidne, aby służyły Ci przez długi czas. Powinieneś dopasować je do zakresu swojej działalności, czyli odpowiedzieć sobie na pytania – czy będziesz malował automatycznie czy ręcznie? Czy będziesz korzystał z metody elektrostatycznej czy elektrokinetycznej? Czy obróbce będziesz poddawał małe detale czy duże konstrukcje? Do tego służą poszczególne urządzenia, jak również elementy wyposażenia warsztatu i wreszcie farby – poliestrowe, epoksydowe i inne. Na pewno będziesz potrzebował pistoletów, które powinny być lekkie i mieć ergonomiczny kształt.

Do oczyszczania detali przydadzą się szlifierki i czyścidła.  W bardziej rozwiniętych zakładach, korzysta się też z innych urządzeń i technik przygotowywania detali, poprzez ich odtłuszczanie, nakładanie warstw antykorozyjnych, piaskowanie oraz chromowanie. Do zwiększenia wydajności pracy przydają się nakładki na pistolety.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button